Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji

Rajmund Pollak Wydawnictwo: Editions Spotkania literatura faktu
9788379651924
Editions Spotkania
Polska polityka FSM FIAT prywatyzacja przekręt
literatura faktu
9788379651924
Polska polityka FSM FIAT prywatyzacja przekręt

Ciekawa pozycja, autor wyraźnie emocjonalnie związany z opisywanymi wydarzeniami, co niestety nie pomaga w odbiorze książki. Trudno odmówić jednak rzetelności i bogatego materiału źródłowego.

Jest to mówiąc krótko kawał dobrej, rzetelnej roboty. Ogrom faktów przytoczony w tej książce jest w stanie zbić z tropu największego orędownika ludzkiej twarzy komunizmu, grubej kreski czy prywatyzacji. Autor nie jest zawodowym historykiem, więc pozwala sobie na bezpośredni, miejscami emocjonalny styl, ale taki właśnie uwiarygadnia szczerość, jaką włożył w woje opracowanie....

Dyskusje