Okładka książki Świadectwo. Prawdziwa historia hinduskiego lekarza, który przeżył śmierć kliniczną, spotkał Jezusa i przebudził się do nowego życia
Rajiv Parti Wydawnictwo: Samsara reportaż
reportaż
Dying to Wake Up: A Doctor's Voyage into the Afterlife and the Wisdom He Brought Back
Samsara
2016-08-19
2016-08-19
Marta Borkowska
Marta Borkowska śmierć kliniczna

"...Jestem z wykształcenia anestezjologiem,więc gdy twierdzę,że nikt tak naprawdę nie wie,jak działa znieczulenie,przemawia przeze mnie doświadczenie i wykształcenie.Istnieje wiele spekulacji i opinii,ale sednem jest to,że mechanizm znieczulenia jest tajemnicą,nawet jeśli jego efekty już nie..."-kwintesencja książki,którą odnoszę do doświadczenia z pogranicza śmierci. Polecam książkę do czytania i osobistego odbioru. Jestem zadowolona z poznania tej historii i zgromadzonej wiedzy pomimo własnych innych zapatrywań.
P.S.
Podoba mi się porównanie głównego bohatera do Scroogea z "Opowieści wigilijnej".Bardzo trafne!

Książka ciekawa i warta przeczytania, polecam.

Książka ciekawa i warta przeczytania, polecam.

Książkę czyta się dobrze. Ciekawie i dość prosto opisana historia człowieka, który zmienia swoje życie. Jednak czytając tą książkę ciągle miałam z tyłu głowy jakieś ALE. Wiele pięknych budujących słów, które warto było przeczytać, choć to pomieszanie w religii(być może przez moje ograniczenie kulturowe i religijne) nie pozwalało mi jakby przyjąć wszystkiego w całości. Dobra książka, ale nie zachwyca.

Ciężko ocenić tę książkę. Nie można negować ale też nie można brać za pewnik i to z tego samego powodu-bo się tego nie doświadczyło na własnej skórze. Chcę wierzyć w to co przeżył Pan Rajiv i przez to, że przewartościował swoje życie i pomaga ludziom skłaniam się ku temu. Na pewno podobała mi się bardziej niż "Dowód" Ebena Alexandra. Tym co poszukują nadziei polecam obydwie.

Ciekawa i wciągająca książka na temat doświadczenia z pogranicza śmierci, które to przeżył lekarz ... wcześniej niewierzący w takie tematy. W pewien sposób doświadczenie przeżyte przez autora pozwala zrozumieć co się dzieje po śmierci z duszą, czy świadomością ...jak kto woli to nazwać.
Jeśli kogoś interesuje tematyka śmierci to książka jest godna polecenia.

Jeśli kogoś interesuje tematyka śmierci to książka jest godna polecenia.

Może półka nie koniecznie ta, ale trudno było mi tę książkę określić.
Opisuje odczucia pewnego bardzo bogatego, zblazowanego i wypełnionego po dziurki w nosie pustką lekarza po śmierci klinicznej.
Nie różnią się zbytnio od tego, co juz wiadomo na ten temat, ale i tak było warto.
Odświeżająca i inspirująca lektura.

Może półka nie koniecznie ta, ale trudno było mi tę książkę określić.
Odświeżająca i inspirująca lektura.

Kawał bardzo dobrej literatury. Czyta się bardzo szybko i przyjemnie.

Historia lekarza, który gwałtownie zmienia swoje życie pod wpływem doświadczenia z pogranicza śmierci.

Polecam.

Kawał bardzo dobrej literatury. Czyta się bardzo szybko i przyjemnie.

Polecam.

Dobrze się czyta ,skłania do refleksji,pozycja dla miłośników literatury z serii życie po życiu.

Poruszające zdarzenia opisane w książce, skłoniły mnie do refleksji.
Nie rozumiem opinii, że pozycja marketingowa - hmmm co reklamuje? Śmierć kliniczną? W każdym razie mnie zachwyciła i zatrzymała w biegu :)

Poruszające zdarzenia opisane w książce, skłoniły mnie do refleksji.

Nie spodobała mi się

Nie spodobała mi się