Coś pomiędzy

2016-03-24
2016-03-24
37 min.
poezja polska

Okładka książki Antologia debiutów poetyckich 2015 Mateusz Andała, Leszek Bartoszewski, Oliwia Betcher, Patryk Czarkowski, Urszula Honek, Hanna Janczak, Agnieszka Kostuch, Krzysztof Mich, Jolanta Nawrot-Sprysak, Michał Pranke, Piotr Przybyła, Rafał Rutkowski, Karina Stempel, Anna Maria Wierzchucka, Piotr Woźniak, Aleksandra Wrona, Dominik Piotr Żyburtowicz
Antologia debi... Mateusz Andała, Les...

Jesteś moim ulubionym epizodem

psychotycznym

nawracaj

Tomik Piotra Woźniaka składa się z 29 wierszy. Wiersze można podzielić na 3/4 części według mnie. Pierwsza część to Erotyki. Druga, Miłosne. Trzecia, o Życiu. Znając historie Piotra Woźniaka, w tej części możemy wyszczególnić jeszcze wiersze poruszające tematy onkologiczne.

Wiersze poety są proste w swojej konstrukcji. Krótkie lecz dobitne. Brak znaków stylistycznych daje czytelnikowi pewną swobodę. Swobodę interpretacji. Czytając dzieła Piotrka można odnieść wrażenie, że poeta siada i liczy się tylko przekaz. Przekaz, który dominuje.

Tomik do mnie trafia głównie prostotą. Prostotą i przekazem. Nie ma tutaj nadmiernych metafor, niezrozumiałych pojęć.

Najbardziej ze wszystkich zafascynował mnie wiersz "Cykliści". Z pozoru mówi o życiu, o pędzie. Jednak gdy spojrzymy głębiej, zobaczymy coś jeszcze. Cykliści to nie są zwyczajni ludzie. Cykliści to pacjenci onkologi.

Moimi ulubionymi wierszami są:

"Erotyk literacki"

"Jednej takiej"

"Bozia daje"

"Cykliści"

"Na poważnie"

"Chciałbym"

Moja ocena: *****

Skala ocen: * nie polecam ** nie moja bajka *** daje radę **** dobra ***** bardzo dobra ****** lotta poleca

Jesteś moim ulubionym epizodem

psychotycznym

nawracaj

Wiersze poety są proste w swojej...

• Poezja

Dodaj cytat z książki Coś pomiędzy