rozwiń zwiń

Data 1. wydania:
2005-03-29
angielski
9781101200858

19/52 Alexander Hamilton - Ron Chernow
Do przeczytania tej książki zainspirowało mnie nagranie Studio Accantus Alexander Hamilton (polski cover utworu z musicalu). Chciałam dowiedzieć się więcej o jednym z ojców założycieli Stanów Zjednoczonych.
Książki słuchałam, co oznacza że przez ostatnie trzy miesiące Alexander Hamilton towarzyszył mi codziennie w drodze do pracy i nie tylko. To jednak ponad 35 godzin słuchania.
Słuchało się bardzo dobrze, książka jest niezwykle szczegółowa, nie pomija żadnego ważnego wydarzenia z życia Hamiltona często prezentując różne punkty widzenia na dane wydarzenie. Narracja nie jest nudna, ale trzeba brać pod uwagę, że jest to jednak biografia, nie powieść biograficzna. Mimo iż wydarzenia są opisywane w sposób wystarczająco sugestywny to nie zwiążemy się z bohaterami, gdyż zamiast emocji dostajemy suche fakty. Chociaż w przypadku Hamiltona to niezbyt fortunne wyrażenie, jego życie miało tyle ciekawej akcji, że niewiele potrzeba by śledzić jego losy z dużym zainteresowaniem.
Polecam wszystkim, którzy chcą się dowiedzieć czegoś więcej o Alexandrze Hamiltonie.

19/52 Alexander Hamilton - Ron Chernow

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dodaj cytat z książki Alexander Hamilton