Życie seksualne mojej ciotki

Okładka książki Życie seksualne mojej ciotki Mavis Cheek
Okładka książki Życie seksualne mojej ciotki
Mavis Cheek Wydawnictwo: Świat Książki literatura obyczajowa, romans
The sex life of my aunt
Świat Książki
2004-01-01
2004-01-01
Marta Jabłońska-Majchrzak, Michał Majchrzak

Ciężko się czyta na początku i myślałam, że jej nie skończę. Trzeba przebrnąć przez kilka rozdziałów i jest coraz ciekawiej. W sumie to nie spodziewałam się takiego zakończenia.

Co napisać by nie powtarzać za innymi.... Trudno, bo wiele ocen i uwag jest zbieżnych z moją ocenę .
Na pewno należy przebrnąć przez początek, tak jedną trzecią by dalej dobrze się bawić a po zakończeniu pokiwać głową nad trafnością kilku zdarzeń i się uśmiechnąć.
Polecam

Polecam

Średniak
Spoko się czyta
Typowa babska Książka na długie wieczory.
Głupio się kończy

Średniak
Spoko się czyta
Typowa babska Książka na długie wieczory.
Głupio się kończy

Romans, mimo, że na pierwszym planie, dla mnie jest tylko tłem. Prawdziwie interesujące było poznanie przyczyny chorych stosunków między główną bohaterką, a jej siostrą. Kolejny przykład tego, jak doświadczenia wczesnego dzieciństwa kształtują nas na całe życie. Niby banalne, ale prawdziwe.

Mogłaby to być jedynie stereotypowa książka o zdradzie. Mamy tu jednak sporo zaskakujących wątków, "trupa w szafie" ciotki Lisy, ciekawe zwroty akcji i podróż, która miała wyglądać inaczej... Na początku ciężko mi się ją czytało, jednak z każdym rozdziałem było lepiej...

Glupi romans przeplatany wyrzutami sumienia i tak w kolko..

Glupi romans przeplatany wyrzutami sumienia i tak w kolko..

1978

No cóż, mamy kobietę, kobietę, która ma idealnego męża, sporo pieniędzy, udane dzieci, ale ma również poczucie niedosytu. Pojawia się zdrada i wielka miłość, i wahanie...
Nie jest to zbyt odkrywcze, ale lekko i łatwo się czyta tę książkę.

Nie jest to zbyt odkrywcze, ale lekko i łatwo się czyta tę książkę.

Ciekawa fabuła, niezłe studium psychologiczne dojrzałej kobiety

Ciekawa fabuła, niezłe studium psychologiczne dojrzałej kobiety

Książka lekką i przyjemna. Opowiedziano w niej starą jak świat historię o miłości, zdradzie. Nie obudziła we mnie poważnych refleksji ale chociaż czas szybciej minął podczas czytania.

W jakis dziwny sposób emocje przekazane w tej powieści całkowicie mnie zaintrygowaly i dużą przyjemność sprawiło mi jej przeczytanie. Nie wiem czy to moralitet, pewnie nie dla wszystkich, ale pozwoli co empatyczniejszym czytelnikom zrozumieć irracjonale zachowania innych osób wiedzionych uczuciem miłości:)

• Moje własne
  • Literatura angielska