Shiny Broken Pieces

Okładka książki Shiny Broken Pieces Sona Charaipotra, Dhonielle Clayton
Okładka książki Shiny Broken Pieces
Sona CharaipotraDhonielle Clayton Wydawnictwo: HarperTeen Cykl: Tiny Pretty Things (tom 2) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Tiny Pretty Things (tom 2)
HarperTeen
2016-07-12
2016-07-12
literatura młodzieżowa balet

Okładka książki The Rumor Game Sona Charaipotra, Dhonielle Clayton
The Rumor Game Sona Charaipotra, D...
Okładka książki Tiny Pretty Things Sona Charaipotra, Dhonielle Clayton
Tiny Pretty Th... Sona Charaipotra, D...
Okładka książki Meet Cute Jennifer L. Armentrout, Sona Charaipotra, Katie Cotugno, Jocelyn Davies, Nina LaCour, Emery Lord, Katharine McGee, Kass Morgan, Julie Murphy, Meredith Russo, Sara Shepard, Nicola Yoon
Meet Cute Jennifer L. Armentr...

Takie bardziej 4,5 gwiazdki.

Ta dylogia serio mnie zadziwia, to jak wiele nienawiści i zawiści można upchnąć w bohaterach. Wieczne oko za oko, obrzydliwa brutalność i wielkie noże wbijane w plecy. Zrobiono twist ze zmianą ofiary w oprawcę, a oprawcy w ofiarę - nie do końca przemawia do mnie taki zabieg, nie tutaj. Do "Shiny broken pieces" nie mam kompletnie siły, w tej części prawie żadna z bohaterek nie jest bez winy. Wszystkie rzucają w siebie na raz kamieniami - tak, może przechodzą powolną metamorfozę, ale wciąż nie do końca, wciąż niechętnie. I tak, można by to poczytać za plus, tą obrzydliwą część ludzkiej natury ujawniającą się podczas zażartej rywalizacji. Ale to już było w tomie pierwszym, tutaj po prostu przedłużono męki dziewczyn. W "Tiny Pretty Things" jakoś miało to zrównoważenie, lecz tu zbyt mało było aspektów z dobrem oraz takich pobocznych.
Dopóki nie zaczęło mnie to nudzić, to byłam przerażona i obrzydzona ludzką naturą.
Do jakiego stopnia szkolny świat baletu jest do tego podobny?

Takie bardziej 4,5 gwiazdki.

• English
  • BIPOC / People of Color : główni bohaterowie