Kwiaty

2015-01-01
2015-01-01
3 min.
Stefan Napierski

„Kwiaty” - dostępne na: https://wolnelektury.pl/katalog/lektura/mallarme-kwiaty/
Wiersz. Hołd składany Bogu mąci końcowy pesymizm poety:
„…Wielkie kwiaty o szczęsnym, balsamicznym zgonie
Dla poety smutnego, gdy go życie boli.”

Nic, tylko się powiesić (i nie marudzić). Cierpliwość moja się wyczerpała, bo tego nie przyswajam, ale asekuracyjnie, bo to wielki Mallarme, daję gwiazdek 5

Wiersz. Hołd składany Bogu mąci końcowy pesymizm poety:
„…Wielkie kwiaty o szczęsnym, balsamicznym zgonie
Dla poety smutnego, gdy go życie boli.”

Dodaj cytat z książki Kwiaty