Bojaczek czyli wyprawa po odwagę

Katarzyna Zychla Wydawnictwo: Skrzat opowieści dla młodszych dzieci
Skrzat
opowieści dla młodszych dzieci
2016-06-01

Opowieść o nieznanym, o pokonywaniu własnych lęków i obaw, a przede wszystkim o rodzinie i poświęceniu. Odrobinę chaotyczna, lecz małemu czytelnikowi przypada do gustu. Dużą radość sprawiają również rysunki, maluch z przyjemnością kartkuje książkę po zakończeniu czytania. Czy wcieli w życie mądre pomysły przemycone w opowieści, kto wie? Podrzucać na pewno warto. Polecam.

"Bojaczek, czyli wyprawa po odwagę" przeznaczona jest dla dzieci między czwartym a szóstym rokiem życia. Na pewno jest w niej mniej ilustracji, niż dla młodszych dzieci, za to więcej treści. Każdy przedstawiony problem zostaje rozwiązany, a szczęśliwe zakończenie czeka wszystkich bohaterów.

Pełna recenzja książki na...

Bojaczek czyli wyprawa po odwagę to piękna historia, idealna dla dzieci! Świetnie obrazuje, że strach nie jest czymś złym i wstydliwym, że mamy prawo się bać. Równocześnie pokazuje, jak niewiele trzeba, aby pokonać swoje słabości i lęki. Przede wszystkim trzeba uwierzyć w siebie! Jednak Bojaczek... nie jest wyłącznie historią o odwadze, to książeczka, która przywodzi wiele...

• Dla dzieci
  • Pożyczona
  • Dzieciowe
  • Odwaga
  • Czytane córci
  • Pożyczone
  • Milenkowe czytanie

Dodaj cytat z książki Bojaczek czyli wyprawa po odwagę