Bojaczek czyli wyprawa po odwagę

Okładka książki Bojaczek czyli wyprawa po odwagę Katarzyna Zychla
Okładka książki Bojaczek czyli wyprawa po odwagę
Katarzyna Zychla Wydawnictwo: Skrzat opowieści dla młodszych dzieci
56 str. 56 min.
opowieści dla młodszych dzieci
Skrzat
2016-06-01
2016-06-01
56 min.

Opowieść o nieznanym, o pokonywaniu własnych lęków i obaw, a przede wszystkim o rodzinie i poświęceniu. Odrobinę chaotyczna, lecz małemu czytelnikowi przypada do gustu. Dużą radość sprawiają również rysunki, maluch z przyjemnością kartkuje książkę po zakończeniu czytania. Czy wcieli w życie mądre pomysły przemycone w opowieści, kto wie? Podrzucać na pewno warto. Polecam.

"Bojaczek, czyli wyprawa po odwagę" przeznaczona jest dla dzieci między czwartym a szóstym rokiem życia. Na pewno jest w niej mniej ilustracji, niż dla młodszych dzieci, za to więcej treści. Każdy przedstawiony problem zostaje rozwiązany, a szczęśliwe zakończenie czeka wszystkich bohaterów.

Pełna recenzja książki na stronie:

Pełna recenzja książki na...

Bojaczek czyli wyprawa po odwagę to piękna historia, idealna dla dzieci! Świetnie obrazuje, że strach nie jest czymś złym i wstydliwym, że mamy prawo się bać. Równocześnie pokazuje, jak niewiele trzeba, aby pokonać swoje słabości i lęki. Przede wszystkim trzeba uwierzyć w siebie! Jednak Bojaczek... nie jest wyłącznie historią o odwadze, to książeczka, która przywodzi wiele innych ważnych wartości. Rodzina, dla której mały stworek jest gotów podjąć wyzwanie. Tęsknot za najbliższymi, jaką odczuwa przebywający w niewoli tata Strachulek, a także wspaniała, bezinteresowna przyjaźń.

Książeczka Katarzyny Zychli doskonale pokazuje również, czym jest odrzucenie, w tym przypadku z powodu niepełnosprawności. Spotykamy dwójkę dzieci, które są izolowane przez szkolnych kolegów z racji odmienności. Na szczęście spotykają siebie, a pomiędzy nimi nawiązuje się cudowna, głęboka i zupełnie bezinteresowna przyjaźń. Ta dwójka odegra w historii Bojaczka kluczową rolę, co dowodzi że osoba niepełnosprawna także może być bohaterem!

To bardzo mądra i ciepła opowieść, która zainteresuje najmłodszych i ogrzeje serca dorosłych. Książka posiada twardą okładkę i piękną oprawę graficzną. Ilustracje Ewy Podleś zawsze bardzo mi się podobają. Tym razem także są one bardzo radosne, pełne barw, soczyste i takie na swój sposób magiczne. A sam Bojaczek podbił nasze serca, bo to taki Bojaczek, co by się go chciało przytulić...Zresztą zobaczcie sami!

• Fasolki
  • Odwaga
  • Lęk - przezwyciężanie
  • Pożyczone

Dodaj cytat z książki Bojaczek czyli wyprawa po odwagę