Utwory wybrane. Dziady

Adam Mickiewicz Wydawnictwo: Czytelnik utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
Czytelnik
utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
1957-01-01

Utwór dość ciekawy, ale jednocześnie bardzo chaotyczny i rodzący więcej pytań niż informacji o tym co właściwie chciał nam autor przekazać.

Czemu kolejność części to II, IV, I, III?

Czy w planach były kolejne?

W jakiej kolejności miały być następne części jeśliby powstały?

Czy wątek Gustawa miał być punktem kulminacyjnym, czy autor chciał/planował docelowo zwrócić uwagę...

Utwór, który trzeba przeczytać. I na swoje miejsce w historii polskiej literatury zasłużył.

• Klasyka

Dodaj cytat z książki Utwory wybrane. Dziady