Ostatnie Dni Romanowów

Okładka książki Ostatnie Dni Romanowów Robert A. Wilton
Okładka książki Ostatnie Dni Romanowów
Robert A. Wilton Wydawnictwo: Wektory historia
historia
The Last Days of the Romanovs
Wektory
2016-01-01
2016-01-01
romanowowie car rosja

Książka jest bardzo wartościowym uzupełnieniem wiedzy o ostatniej carskiej rodzinie. Do przeczytania w 1-2 popołudnia jednak pełna treściwych informacji i fotografii, które pozwalają lepiej wczuć się w klimat tamtych wydarzeń. Zdecydowanie rzuca nowe światło na sprawe brutalnego mordu dokonanego na ostatnich carach, jak również na całą rewolucję bolszewicką przez co skłania do refleksji na temat Rosji, ale także reszty Europy w czasach Wielkich wojen. Mimo, że z książki można wiele "wyciągnąć" to poleciłabym ją bardziej dla osób mających juz wiedzę na temat dziejów ostatnich Romanowów i carskiej Rosji w czasach rewolucji niż osobom, które dopiero chciałyby taką wiedzę zdobyć, ponieważ autor wielokrotne odwołuje się do faktów, które powinny być już nam znane. Książka jest bardziej uzupełnieniem niż podstawowym źródłem, dlatego lepiej ją zrozumiemy przystępując do lektury już z jakimś zapleczem. Dodatkowym atutem Ostatnich Dni Romanowów jest to, że autor żył w czasach kiedy owe wydarzenia miały miejsce, a także brał udział w śledztwie, co według mnie dodaje wiarygodności książce. Polecam ją wszystkim tym, głodnym prawdy na temat morderstwa Mikołaja II i całej jego rodziny.

Najlepsza książka o śmierci Mikołaja II Jego rodziny. Pokazuje, że od początku w bolszewickie a później komunistyczne zbrodnie zamieszani byli żydzi. Szkoda, że wciąż panuje tabu na ten temat.

Tę książkę polecam wszystkim tym, którzy dążą do poznania prawdy o zaszłościach z przeszłości, żeby zrozumieć teraźniejszość i nie poddają się tresurze poprawności politycznej. "Ostatnie dni Romanowów" to raptem fragment panoramy wydarzeń rewolucyjnej Rosji, jednakże jednoznacznie wskazuje, że Żydokumuna jest faktem i udowadnia to, pomimo prób pomijania i tuszowania tej kwestii przez obecną "narrację historyczną".
Największym smaczkiem jest Aneks książki, który pokazuje udział Żydów we władzach rewolucji bolszewickiej. Dla zaostrzenia apetytu podam jeden przykład:
Rada Komisarzy Ludowych - na ogólną liczbę 22 osób jest: 19 Żydów (w tym Lenin),1 Ormianin, 1 Rosjanin i 1 Gruzin (Stalin). List jest pare i wszystkie zawierają nazwiska. Gorąco polecam wszystkim chcącym poznać prawdę historyczną.

• Romanowowie
  • Historia Rosji
  • Mam
  • Chcę kupić

Dodaj cytat z książki Ostatnie Dni Romanowów