Nelly Rapp i nawiedzony sklep

Okładka książki Nelly Rapp i nawiedzony sklep Christina Alvner, Martin Widmark
Okładka książki Nelly Rapp i nawiedzony sklep
Christina AlvnerMartin Widmark Wydawnictwo: Mamania Cykl: Nelly Rapp upiorna agentka (tom 5) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Nelly Rapp upiorna agentka (tom 5)
Nelly Rapp och spökaffären
Mamania
2016-07-06
2016-07-06
Karolina Augustyniak

Okładka książki Nelly Rapp i sekret wodnika Christina Alvner, Martin Widmark
Nelly Rapp i s... Christina Alvner, M...
Okładka książki Tajemnica dinozaura Martin Widmark, Helena Willis
Tajemnica dino... Martin Widmark, Hel...
Okładka książki Szpinakowa Staruszka Emilia Dziubak, Emma Karinsdotter, Martin Widmark
Szpinakowa Sta... Emilia Dziubak, Emm...

Jestem zawiedziona, pisane na siłę, nijak się ma do przygód Lassego i Mai.

Jestem zawiedziona, pisane na siłę, nijak się ma do przygód Lassego i Mai.

Z Nelly Rapp poznaliśmy już konsekwencje społecznego odrzucenia i nieprzystosowania (Nelly Rapp i Frnakensteiniak) oraz wyruszyliśmy na spotkanie z ludzką naturą, a dokładniej, z jej mroczniejszą stroną (Nelly Rapp i wilkołaki). W czwartej części przygód upiornej agentki przyjdzie nam zmierzyć się z czymś naprawdę nieprzyjemnym, co trawi ludzkość od wieków i z czym zapewne każdy z nas już się w życiu spotkał.

całość na: http://alicya.pl/nelly-rapp-i-nawiedzony-sklep-martin-widmark/

Już po raz czwarty mamy przyjemność i okazję spotkać się z upiorną agentką Nelly, która po poprzedniej przygodnie z wilkołakami, trafia teraz do nawiedzonego sklepu. Upiorna Akademia nie zleciła jej wprawdzie żadnego zadania, ale dziewczynka zupełnie przypadkowo odkrywa coś niezwykłego.

Zwyczajna wizyta w sklepie spożywczym, gdzie Nelly miała zrobić całkiem zwyczajne, codzienne zakupy, nieoczekiwanie zmienia się w bezpłatną analizę ducha. Nelly Rapp bowiem, zaniepokojona dziwnymi i bardzo nietypowymi wydarzeniami w sklepie Conny’ego Cruta, postanawia przyjrzeć im się bliżej.

str. 17 – “Dziś w ciągu dnia wijący się wąż z kiełbasek polował po całym sklepie na jedną biedną panią. Innego dnia w zeszłym tygodniu brzoskwinie latały w powietrzu jak kule armatnie, a wczoraj szynka uderzyła jakiegoś faceta tak, że wylądował w cukierkach”.

Nelly sądzi, że to wszystko to zapewne sprawka… ducha. I tak nasza agentka, zupełnie niespodziewanie, poznaje Tulo Besmana. I nie jest do końca przekonana, czy to aby na pewno Tulo odpowiada za dziwne zjawiska w sklepie. Nelly Rapp wkracza do akcji!

Wydawnictwo Mamania zapewnia, że książki o Nelly są: “straszne w sam raz dla młodych czytelników”. Zapewniam, że dzieci będą opowieściami o Nelly zachwycone. Jest tu wszystko, co na ogół lubią młodzi miłośnicy literatury: odważna bohaterka, intrygująca historia, zaskakujące wydarzenia i on – duch. Starsi przeczytają samodzielnie, młodsi wspólnie z rodzicami.

To książka dla dzieci, które lubią, gdy w powieści coś się dzieje i które jednocześnie lubią się pośmiać. Bo Nelly Rapp – jak zwykle – towarzyszy specyficzny humor.

str. 38 – “Chyba mojemu psu zrobiło się go żal, bo podszedł i polizał starego ducha po twarzy. Kiedy starła się mąka, jeden policzek zniknął!
Przywołałam Londyna, żeby nie zlizał całego ducha”.

Niedługie rozdziały i wyraźny druk oraz zabawne ilustracje autorstwa Christiny Alvner umilą dzieciom lekturę. Duży tytuł na twardej okładce, świecący w ciemności, uczyni w dziecięcych oczach książki o Nelly jeszcze bardziej niesamowitymi.

Z czwartego tomu perypetii Nelly Rapp dzieci dowiedzą się, jak wiele może zdziałać zwykła ludzka dobroć i wielkie serce. Przekonają się też, że jeśli ktoś zrobi coś złego, zawsze może się poprawić i że o taką szansę być może nie zawsze jest łatwo, ale warto próbować.

“Nelly Rapp i nawiedzony sklep” to idealna pozycja dla wszystkich młodych fascynatów przygody i niezwykłych zdarzeń. Książeczki o Nelly można czytać osobno i niekoniecznie po kolei (choć na początek polecam przeczytać tom pierwszy “Nelly Rapp i Upiorna Akademia”),każda bowiem jest odrębną historią.

Gorąco polecam dzieciom od siedmiu lat i ich rodzicom.

*cytaty pochodzą z książki
**opinia również na moim blogu Papuzie pióro: http://papuziepioro.pl

"Zacząłem gromadzić pieniądze (...) i włąśnie na tym polega to przekleństwo. Że zawsze pragnie się w i ę c e j. Ale nigdy nie ma się dość. Właściwie nie potrzebuje się tych wszystkich pieniędzy - ale i tak chce się mieć więcej." (cytat)

10/10

10/10