Skrzydła

1998-01-01
1994-01-01
Magdalena Rolińska
pilot miłość rozstanie

Nie jestem fanką tego typu literatury, ale od czasu do czasu ... czemu nie? :) Prosta, trochę wyidealizowana rzeczywistość, "miękkie" zarysy postaci - to fakty. Nie znaczy to jednak, że książka nie jest czytalna. Powiem więcej fabuła, choć przewidywalna do pewnego stopnia, nawet wciąga pod koniec. Jak dla mnie, taka literatura w małych dawkach bywa znośna a nawet przyjemna. Jeżeli potrzeba czegoś łagodnego, lekko wzruszającego, prostego - to może to być dobry wybór.

Pomysł na książkę to autorka może i miała, ale zabrakło jej weny, żeby rozwinąć to w coś ciekawego. Warta przeczytania jest 1/4 całości, pozostała część to "pieśni pochwalne" na temat bohaterów. Ile można czytać o tym, że ktoś jest najpiękniejszy, najprzystojniejszy, najlepszy, najzdolniejszy itp. Aż mdli od tych zachwytów. Wiele osób na pewno się ze mną nie zgodzi, ale to jest tylko i wyłącznie moje odczucie na temat tej książki.

Wciągająca fabuła.

Wciągająca fabuła.

"Podniebna" powieść o marzeniach i ich spełnianiu mimo wszystko...

Pat walczył w siłach powietrznych w czasie I wojny światowej. Latanie było jego życiem, dlatego po zakończeniu wojny, kupił kawałek ziemi i przeniósł się wraz z żoną do miejca, gdzie założył własne lotnisko. Z czasem jego firma stawała się coraz lepiej prosperującym przedsiębiorstwem, a Pat wraz z żoną Ooną mieli gromadkę dzieci. Gdy urodziła im się czwarta córka, Pat stracił już nadzieję, że będzie miał syna, który przejmie jego pasję do latania i firmę. Jednak los się do nich uśmiechnął i urodził się też Chris.

Kiedy dzieci dorastały na lotnisku pomagał Nick - przyjaciel Pata z frontu, którego Pat przyjął do siebie po wojnie, dał prace i dom. Pat jest dobrym ojcem, ale jest konserwatystą i nie potrafi zrozumieć że najmłodsza z jego córek - Cassie - tak interesuje się samolotami, lataniem, według niego, to nie jest zajęcie dla kobiet. On widzi nadzieję w Chrisie, który tak naprawdę nie czuje tej pasji.

Cassie dobrze wie czego chce - pragnie nauczyć się latać, pokazać ojcu i wszystkim, że kobiety tez mogą to robić. Pomaga jej w tym Nick, który jako jedyny w nią wierzy i widzi jej niezrównany talent. Kiedy Cassie z małej dziewczynki staje się coraz piękniejszą kobietą, Nick to zauważa i zakochuje się w dziewczynie, ale wie, że nie może jej nic dać, że jest od niej dużo starszy, a ponad wszystko Cassie jest córką jego najlepszego przyjaciela, który w najtrudniejszym momencie życia podał mu pomocną dłoń.

Czy Cassie zdoła przekonać ojca, że potrafi latać tak jak mężczyźni? Czy Pat ją doceni? Czy Cassie i Nick znajdą wspólną drogę?

Powieść osadzona jest w trudnych czasach - lata 30 i 40. XX wieku. Nie brakuje w niej trudnych decyzji bohaterów, ale uczy też wytrwałości w dążeniu do celu, do spełniania swoich marzeń, bo jak można się przekonać po przeczytaniu książki - mimo, że może okazać się to trudne - opłaca się :)

"Podniebna" powieść o marzeniach i ich spełnianiu mimo wszystko...

Niesamowita książka. Polubiłam główną bohaterkę od razu, jak również jej rodzinę i przyjaciół. Opowieść o prawdziwej i silnej miłości, o miłości do samolotów. Nie wiem jak innych, ale mnie historia ujęła już od pierwszej strony. Jak zwykle książki Danielle Steel są wartościowe oraz głęboko chwytają czytelnika za serce. Pozycja obowiązkowa dla każdej kobiety.

Uwielbiam ta książkę. Jest idealna. Nie można nudzić się podczas jej czytania. Polecam ją z czystym sumieniem. Dodatkowo dostałam dzięki niej 5 z wypracowania.

książka z polotem, pozytywna ciepła dodająca nadziei i jak zwykle wyciskająca łzy Steel :)

Powieść 34
WINGS

jedna z najlepszych DS

Powieść 34
WINGS

jedna z najlepszych DS

Cassie i Nick.Taka milosc zadko sie zdarza lecz ta jak widac pokonala wszystkie przeszkody.Bardzo wciagajaca i mila lektura.Takie mile oderwanie sie od szarej rzeczywistosci.

Nie jestem wielką fanką Danielle Steel ale ta książka bardzo mi się podobała. Śmiałam się i wzruszałam w najbardziej nieoczekiwanych miejscach i sytuacjach (w pracy, w autobusie) i nie przejmowałam się, że inni na mnie patrzą bo historia Cassy i Nicka pochłonęła mnie do reszty i czytając ją nic innego nie było ważne. Polecam

• Danielle Steel
  • Steel Danielle