Seven Brief Lessons on Physics

Carlo Rovelli Wydawnictwo: Penguin Books nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
Data 1. wydania:
angielski
9780141981727
Penguin Books
fizyka
Penguin Books
nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
angielski
9780141981727
fizyka

Okładka książki Principles of Neural Science Thomas Jessell, Eric Kandel, James Schwartz
Ocena 8,0
Principles of ... Thomas Jessell, Eri...

Kolejna książka Carlo Rovelli, która trafiła do moich rąk. Wcześniej przeczytałam „Tajemnicę czasu” i „Rzeczywistość nie jest tym, czym się wydaje”. Kolejność czytania powinna być odwrotna, bowiem „Siedem krótkich lekcji fizyki” to niewielka objętościowo pozycja, która w sposób bardzo przystępny przybliża m.in. podstawy mechaniki kwantowej , szczególnej teorii względności...

zachęcające wprowadzenie do poznawania stanu wiedzy dzisiejszej fizyki, a przede wszystkim - mała, piękna książka o świecie. i krótka, i przystępna, i wręcz poetycka.

• Popularnonaukowe
  • Fizyka