Tajemnica zaginionej ślicznotki

Eduardo Mendoza Wydawnictwo: Znak Literanova Cykl: Damski fryzjer (tom 5) kryminał, sensacja, thriller
El secreto de la modelo extraviada
Marzena Chrobak
Znak Literanova
El secreto de la modelo extraviada
Damski fryzjer (tom 5)
kryminał, sensacja, thriller
Marzena Chrobak

Oficjalne recenzje i

Fryzjer damski znów na tropie!

[ 8 ] Link do recenzji

Jest to ostatnia część przygód Fryzjera. Autor na pożegnanie postanowił zebrać do kupy najlepsze cechy tej serii. Mamy tu szpital psychiatryczny, czarujących transwestytów, namiętny seks...A oprócz tego zaskakująco trafną refleksję na temat współczesnego świata. Po prostu bomba.

Eduardo M. nigdy mnie nie zawodzi jak chcę sobie poprawić humor. Kocham go szalenczo i wciąż czekam na kolejne powieści.

Zabawna historia, która potrafi wybawić człowieka ze złego humoru.

Kryminał jakby w dwóch aktach. Pierwszy akt to przeszłość głównego bohatera wrabianego w morderstwo, a drugi to tropienie ech śledztwa na temat morderstwa po latach przez tegoż samego bohatera. W serii o fryzjerze damskim ta książka jest inaczej skonstruowana i trochę jakby mniej rozbuchana słowotwórczo. Natomiast styl Mendozy po przeczytaniu 4 poprzednich części osobiście...

Trochę śmieszna, trochę straszna. Nie jestem zachwycona jak wiele osób, które oceniło książkę przede mną. Nie dlatego, że uważam ją za złą, ale po prostu nie trafiła w mój gust. Może to dlatego, że zbyt twardo stąpam po ziemi i absurdy mnie nie śmieszą a smucą. Postaci są zbyt przerysowane jak dla mnie, przygody nierealne, a całość nieco przydługa.
Żeby nie być całkowicie...

Zabawna, lekka komedia.

Bardzo groteskowy kryminał. Całkowicie inny od typowych przedstawicieli tego gatunku.

Szkoda czasu.

Rękę można mieć lekką, rękę można mieć też ciężką. O ile pierwsza opcja błogosławieństwem dla pisarza na pewno będzie i w większości przypadków przyniesie mu sukces, o tyle będąc w posiadaniu jej alternatywy, karierę da się zrobić w boksie, tenisie, ewentualnie w kuluarach patologicznego życia rodzinnego - co akurat finalnie powodem do świętowania sukcesu raczej nie...

Po opisie na okładce i opiniach czytelników spodziewałam się lekkiej i zabawnej lektury, przyjemnego w odbiorze kryminału. Niestety książka ta, z braku lepszego określenia, jest po prostu głupia. Zagadki kryminalnej właściwie tu nie ma, bo całe rozwiązanie jest podane na tacy, a bohaterowie i ich zachowania są irracjonalne i przerysowane - pewnie taki był zamysł, ale mnie...

Dyskusje

• 2018