Mądre i pożyteczne. Jak psychologia pomaga żyć

Okładka książki Mądre i pożyteczne. Jak psychologia pomaga żyć praca zbiorowa
Okładka książki Mądre i pożyteczne. Jak psychologia pomaga żyć
praca zbiorowa Wydawnictwo: Charaktery Seria: Oblicza Charaktery Wydawnictwo nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Oblicza Charaktery Wydawnictwo
Charaktery
2016-05-24
2016-05-24
wiedza psychologia

Myślę, że dla osób które wgłębiają się dopiero w psychologię i są ciekawi ludzkiej natury jest to odpowiednia lektura do przeczytania. Dużym jej plusem jest ułożenie treści - bardzo przejrzyste.

Czy uznasz nudne zadanie za dość ciekawe, jeśli dostaniesz drobna kwotę za okłamanie kogoś, że było interesujące? Psychologia mówi, że tak!
W książce zaprezentowanych zostało 12 teorii psychologicznych, które ukazują ludzkie postawy i zachowania. Każdy rozdział to jedna słynna teoria oraz opisy eksperymentów, które doprowadziły do jej powstania. Napisana jest bez zbędnego żargonu, w sposób zrozumiały dla osób, które nie mają na co dzień styczności z psychologią. Opis każdej teorii to ok. 10 stron, więc siłą rzeczy nie wyczerpuje tematu, ale zainteresowanych na pewno skłoni do dalszych poszukiwań. Po każdym rozdziale mamy stronę „dla ciebie”, na której znajdziemy pytania pozwalające na uporządkowanie wiedzy oraz refleksję. Zapewniam, że wiedzę z tej książki wykorzystacie w niejednej rozmowie. Podczas dyskusji o dzieciach zachowujących się agresywnie będziecie mogli przytoczyć eksperyment Bandury i teorię społecznego uczenia się, znajomym wytłumaczyć dlaczego im więcej świadków wypadku tym mniejsza szansa na to, że ktoś udzieli pomocy, a partnerowi wyjaśnić czemu nie do końca cieszycie się z jego sukcesu w ważnej dla Was dziedzinie.
To dobra książka, żeby zaznajomić się z psychologią i jej praktycznym wpływem na nasze życie.

W książce doszukałam się fałszywych informacji..nie wiem, na ile można jej ufać :)

• Psychologia
  • Edu
  • Medycyna/Psychologia
  • Na półce
  • Bystro
  • NIE POSIADAM

Dodaj cytat z książki Mądre i pożyteczne. Jak psychologia pomaga żyć