Symptoms of Being Human

2016-02-02
Data 1. wydania:
2016-02-02
angielski
#lgbt #lgbtq #gender #queer #nonbinary #genderfluid #transgender #lgbtcommunity #pride #lesbian #gay #

Kończąc tę książkę żałowałam, że nie miałam możliwości przeczytać jej, kiedy byłam nastolatką i borykałam się z podobnymi problemami jakie ma główna/y bohater/ka 'Symptoms of Being Human' -Riley Cavanaugh. (Oczywiście nie była wtedy nawet napisana).
Lektura nie różni się zbytnio fabułą od standardowych młodzieżówek, opowiadających o nowej szkole, szukaniu przyjaźni, odkrywaniu siebie. Jednak po raz pierwszy przeczytałam książkę, w której główna/y bohaterka/bohater identyfikuje się jako osoba gender-fluid. Jestem zadowolona, że trafiłam na tę pozycję, ponieważ otwiera ona umysł i skłania do spojrzenia na ludzką płeć z nowej perspektywy. Wiedza na temat różnorodności orientacji seksualnych, tożsamości płciowych jest wciąż niewielka i powoduje niezrozumienie i niepotrzebne cierpienie osób 'odstających od normy'. Być może w ogóle 'normy' nie ma, są natomiast tylko pewne doświadczenia i odczucia skryte w głębi nas ze strachu przed czymś nieznanym, nieopisanym, innym. 'Symptoms of Being Human' oswaja te lęki i jest otuchą dla tych, którzy czują się samotni, dziwni i nieprzystosowani. Bądźcie sobą.

Dodaj cytat z książki Symptoms of Being Human