Countdown City: The Last Policeman II

Okładka książki Countdown City: The Last Policeman II
Ben H. Winters Wydawnictwo: Quirk Books Cykl: Henry Palace (tom 2) Seria: The Last Policeman fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Data 1. wydania:
2013-07-16
angielski

więcej Więcej

Klasyczna fabuła kryminalna w anturażu rozpadającej się cywilizacji i zbliżającej się zagłady świata.

Wciąga...

Mało ciekawa i nudna. Gdyby nie odliczanie do katastrofy i ciekawość czy autor ma zamiar pociągnąć dalej swoją historię na czasy po uderzeniu wielkiej komety, już dawno rzucił bym tę książkę w kąt. W tym momencie jestem tylko zły na siebie że zmarnowałem tyle czasu na doczytanie tych trzech tomów do końca. Książka jest na prawdę nie warta uwagi.

Drugi tom opowieści o ostatnim policjancie, który pomimo nadciągającej zagłady dalej rozwiązuje sprawy. Po co?

recenzja w podkaście:

W czasie pandemii przypomniałem sobie o drugiej części trylogii z apokalipsa w tle. Kiedy mam czytać takie książki jak nie teraz? Niestety cześć druga jest o wiele słabsza od pierwszego tomu. Słaba intryga, momentami czułem się znudzony. Nie zapamiętam tej książki na długo. Wątek relacji głównego bohatera z siostrą niestety nie był interesujący. Być może za jakiś czas...

Jak wiele sequeli jest bardziej, mocniej i więcej, co w efekcie równa się mniej.

Koniec świata jest bliski.
Jedni wybierają śmierć, inni uciekają w marzenia.
Były policjant szuka męża dawnej znajomej.

Nieśpieszne tempo może znudzić. Książka dla miłośników klimatu końca świata i samotnych bohaterów, którzy muszą przemierzać umierający świat z misją.

Druga część cyklu Henry Palace. Podobała mi się 1 część:Ostatni policjant gdy autor przenosi nas do świata niedalekiej przyszłości .W stronę Ziemi pędzi ogromna asteroida. Prawdopodobieństwo zderzenia100%.Cywilizacja ludzka, więzi, społeczeństwa ulegają dezintegracji. Świat chyli się ku katastrofie ,został tylko on ,do końca wierny swojemu powołaniu. Druga część pt....

Bohater wyszedł spod pióra autorów żywotów świętych i jest wzorem wzorów, ale czytało się doskonale. A pomysł życia w cieniu zagłady Ziemi zmusza do refleksji.
Ciekawe i warte przeczytania. Dobra rozrywka.

Opuszczone miasto to bardzo dobra kontynuacja poprzedniego tomu, warta uwagi chociażby ze względu na nietypowe podejście do tematu postapokalipsy. To jednocześnie nieźle skrojony kryminał, chociaż to nie zagadka kryminalna stoi tu na pierwszym planie, a ludzie i ich postawy wobec nadciągającego końca świata.

Cała...

• 2019