Emi i Tajny Klub Superdziewczyn

Okładka książki Emi i Tajny Klub Superdziewczyn Agnieszka Mielech
Okładka książki Emi i Tajny Klub Superdziewczyn
Agnieszka Mielech Wydawnictwo: Biblioteka Akustyczna Cykl: Emi i Tajny Klub Superdziewczyn (tom 1) powieść przygodowa
powieść przygodowa
Emi i Tajny Klub Superdziewczyn (tom 1)
Biblioteka Akustyczna
2015-04-15
2015-04-15

Bardzo sympatyczna książeczka dla (raczej) dziewcząt. Bohaterką jest Stanisława Emilia Gacek, nazywana Emi, która zakłada z koleżankami Tajny Klub Superdziewczyn. Przeżywają moc przygód - w lesie, podróży, szkole, poznają Ekologa i jego menażerię, balet, skautowskie zabawy oraz wiele innych ciekawych perypetii.
Polecam młodszym uczennicom, w wieku 7-10 lat. Będą zachwycone książką.

Polecam młodszym uczennicom, w wieku 7-10 lat. Będą zachwycone...

Fajna książka. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Może nie chcę ci się czytać tego co napisałam. Ale ta historia jest ważna i warto ją przeczytać, bo pokazuje, jak może być przyjaźń zależna od wyprowadzki i trudna bo z dnia na dzień możesz stracić osobę, z którą spędziłeś połowę swojego życia. Ja tak miałam mam to doświadczenie.

Ta seria książek mi przypomina dzieciństwie na dawnym osiedlu gdzie mieszkałam 6 lat temu (w bloku) i czytałam tą książkę z moimi przyjaciółkami za ściany. Spędzałyśmy razem czas praktycznie cały czas odkąd miałyśmy 5, 6 lat. Nawet założyłyśmy taki tajny klub. Lecz odkąd się przeprowadziliśmy to kontakt nam się urwał bo nie byłyśmy przyzwyczajone do siebie pisać, bo przecież widywałyśmy się co dziennie bez pisania tylko pukania do drzwi. Przez te całe 6 lat widziałyśmy się chyba po roku po wyprowadzce. Zmieniła się i to bardzo. Miała inny kolor włosów, twarz też inną i wzrost również. To z jednej strony smutne, że przez rok można się tak zmienić a z drugiej strony fajnie jeśli chcesz się zmienić wyglądowo.

Pamiętaj aby zachować kontakty z osobami, które są w danym momęncie twojego aktualnego życia ważne!
Długo to pisałam i staranie dobierałam słowa abyś mogła/mógł zrozumieć to co chciałam ci przekazać!
To wszystko dziękuję, że to przeczytałać/przeczytałeś. Jestem z ciebie dumna! Możesz to skopiować i wysłać znajomym lub do osoby, która jest dla ciebie ważna.
Miłego dnia, popołudnia, wieczoru albo nocy.

słucham tą serię z synem(9l.) i córką (6l.) całkiem przyjemnie się słucha, seria przekazuje wartościowe treści przykryte fabułą :)

Spoko

Spoko

Zapraszamy na naszą rozmowę o książce w podcaście CoolCórki Kulturki (rozmowy z dziećmi o książkach dla dzieci).

Czysty przypadek sprawił, że trafiłem na serię o Emi i bardzo się cieszę, że tak wyszło, ponieważ seria, po pierwszej części, zapowiada się naprawdę obiecująco 🤞

Agnieszka Mielech stworzyła ciekawą postać rezolutnej dziewczynki chodzącej do zerówki. Pomysły, które rodzą się w głowie Emi, do złudzenia przypominają te z głowy mojej córki, więc zarówno ona, jak i ja, mamy sporo radości przy zapoznawaniu się z przygodami bohaterki 👧

Jeśli szukacie czegoś dla 6-8 latki, to śmiało możecie sięgnąć po serię o Emi, a przynajmniej po pierwszą część. Ja niedługo zapoznam się z Kółkiem hiszpańskiego i będę mógł zobaczyć, czy II tom trzyma poziom 🎯

Polecam!

Polecam serię wszystkim małym ,ciekawskim czytelnikom. Język prosty i dostosowany do młodego człowieka. Polecam.

Bardzo i to bardzo polecam małym czytelnikom.

Bardzo i to bardzo polecam małym czytelnikom.

Czujecie ten klimat, kiedy przeczytałyście już wszystko, a biblioteki zamknięte i chciałoby się coś nowego? A tu sąsiadka z dołu pisze: "Podrzuciłam wam fajne książki na wycieraczkę". Otwieracie drzwi, a tam sobie leżą dwa tomiki i śmieją się pełną gębą.
Tak zaczęła się nasza przygoda z Emi. I choć na początku omijałam z daleka tę serię, bo wydawała mi się taka...nicniewnosząca. Coś w stylu Hello Kitty i różowych baletek - teraz przepadłyśmy obie z córeczką. Kolejny znak, żeby nie oceniać książki po okładce!
Tytułowa Emi to sześcioletnia Stanisława Emilia Gacek, jedynaczka, dziewczynka mądra, bystra i rezolutna ponad swój wiek. Mieszka w dużym mieście z rodzicami i psem Czekoladą. To taka zwyczajna dziewczynka i zwyczajna rodzina, w której tato umyka przed dziewczyńskimi problemami, a mama...a mama zachowuje się czasem jak mama, a czasem jak rozkapryszone dziecko. Jednak Emi zawsze może liczyć na rodziców. I na przyjaciół - też charakternych i wyjątkowych! I pewnego dnia razem z przyjaciółmi zakładają Tajny Klub Superdziewczyn, którego hasło przewodnie brzmi: 'Nigdy więcej nudy". No i zaczynają się przygody! W tomie pierwszym dziewczęta demaskują tajemniczego profesora Kaganka, ale zanim to zrobią - potrzebny im PLAN.
Zaskoczyła mnie ta seria, naprawdę. W pozytywnym tego słowa znaczeniu. W świetnie napisanym tekście Autorka sprytnie przemyciła przeróżne i wartościowe informacje. Takie, o których niby wiemy, niby oczywiste, ale kiedy przeczytamy - mamy poczucie efektu wow. Bo oto pojawił się kolejny temat do omówienia. Bo książka nas sprowokowała do poruszenia czegoś nowego...do nauczenia! I te momenty, kiedy Emi i Flora przygotowują się do akcji, a my podczas czytania wybuchałyśmy śmiechem. Dla mnie petarda! Książka, w której jest wszystko. Tekstu jest dużo, my jeszcze czytałyśmy na głos wspólnie, ale myślę, że kolejne tomy córka spróbuje ogarnąć sama. Rysunki również ciekawie wpasowały się bo tekstu...bez zastrzeżeń. Książka dla dzieci od lat 6...ale jestem przekonana, że dwunastolatki też będą miały ubaw ;-)
Trochę się zdziwiłam natomiast ( i tu już niemile),że nasza miejska biblioteka nie ma tej serii w swoich zbiorach.
A powinna! No nic..kupimy sobie

• Literatura dziecięca