Okładka książki Ty też będziesz w ciąży. Naturalne metody służące poprawie płodności u kobiet w każdym wieku (również po 40. roku życia) Aimée E. Raupp
Aimée E. Raupp Wydawnictwo: PZWL Wydawnictwo Lekarskie zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
PZWL Wydawnictwo Lekarskie
2016-03-23
2016-03-23
9788320050462
ciąża

Książka to wyczerpujący holistyczny przewodnik dla każdej kobiety chcącej poprawić swoją płodność, w każdym wieku reprodukcyjnym. To podnosząca na duchu podróż do Twojego organizmu oraz spotkanie wschodniej i zachodniej wiedzy medycznej, ugruntowanej na wnioskach z najnowszych badań i doświadczeniu specjalistów medycyny reprodukcyjnej.

Recenzja: http://mamao.pl/planujesz-ciaze-zajrzyj-do-poradnika/

Recenzja:...

Na pewno nie są to porady łatwe do zrealizowania, zwłaszcza gdy ktoś żyje daleko od natury, wszystko kupuje przetworzone w sklepach. Tak, taka osoba na pewno będzie w szoku ;-) Ale sama radykalnie zmieniłam swoja dietę i życie i dało się. Choć łatwo na początku nie było.

Więc jeżeli ktoś nie może zajść w ciążę, to pewnie będzie chciał spróbować wszystkiego. Sama po sobie widzę jak pozytywnie na moje samopoczucie wpływa zdrowa dieta. Osobiście uważam, że gluten jest przereklamowany (chyba ze ktoś ma faktycznie celakię),ale np. mojej koleżance, która długo starała sie o dziecko i poroniła, ginekolog sam zaproponował dietę bezglutenową i w końcu udało się! Urodziła zdrowe dziecko.

Na własnym przykładzie widzę, jak negatywne myśli, strach, obawy...mogą zablokować zajście w ciążę, mimo że zdrowotnie wszystko było ok. Więc rady autorki na pewno nie są wyssane z palca.

Osobiście nie zgadzam się ze wszystkim, np. mantry wydają mi sie być śmieszne, ale parę ciekawych rzeczy sobie zapisałam.

"Ty też będziesz w ciąży" to idealna pozycja dla wszystkich kobiet, które pragną zostać matkami. Bez względu na to czy jesteś jeszcze młodą dziewczyną czy Twój wiek już dawno osiągnął ten uważany przez społeczeństwo za odpowiedni do macierzyństwa to powinnaś zadbać o swoją płodność. By ją pobudzić, lub by jej nie zabić.

W poradniku dowiecie się jak skutecznie odblokować swoje myślenie. Jak za pomocą mantry poprawić swoje nastawienie.

Odwołanie do religii Dalekiego Wschodu ma uzmysłowić, że ciało kobiety to świątynia, którą na poczęcie trzeba przygotować. Ciąża to nie zdarzenie, które dzieje się przypadkowo. A przynajmniej nie powinno takim być. Kluczowe jest przygotowanie się poprzez: radość, pasję i odwagę.

Nic prostszego: kochaj siebie a niebawem pokochasz kogoś jeszcze.

Autorka zwraca uwagę na traumy, które blokują organizm. Główną ideą płodności jest otwartość i wyzbycie się złych myśli.

Pokażę Wam teraz jedno zabawne ćwiczenie (s. 32)

Codziennie rano, leżąc, połóż ręce na dole Twojego brzucha i przemów głośno, ale tylko w myślach do Pałacu Twojego Dziecka: Droga macicom jesteś pałacem mojego dziecka, ja w ciebie wierzę. Przesyłam ci miłość i radość. Jesteś pięknym pałacem wypełnionym płodnością i wierzę głęboko, że masz zdolność poczęcia dziecka.

Autorka cały rozdział poświęca na omawianie anatomii układu rozrodczego i próbę zrozumienia cyklu miesiączkowego.

Jeśli ktoś nie miał nigdy fachowej wiedzy na ten temat to naprawdę warto zajrzeć. Autorka wyjaśnia objętość nasienia, fazy cyklu, prawidłową objętość krwi miesiączkowej w poszczególnych dniach. Przedstawia idealny czas na współżycie w celu poczęcia (ok. 9-10 dzień cyklu w przypadku 28 dniowego).

Kolejny rozdział poświęcony jest regeneracji płodności. Metody relaksacji, medytacja, jak cieszyć się życiem i żyć w zgodzie z naturą to główne założenia wyciszających właściwości.

Sporo uwagi autorka poświęca prawidłowej diecie a w tym prawidłowej wadze i odpowiedniej aktywności.

Z uwagi na to, że autorka jest fascynatką zdrowej żywności absolutnie zakazuje jedzenia glutenu, soi i produktów sojowych, Zakazuje wielu produktów i trudno oszacować mi czy to logiczne: cukier i słodziki są złem. Ale już alkohol tak, byleby to była czysta wódka.

Nakazuje też jeść trzy najbardziej obrzydliwe dla mnie rzeczy: wątróbkę, ikrę i tran.

Ale też przyjemniejsze i pyszne: owoce, warzywa i orzechy, białko zwierzęce i nabiał.

Autorka zakazuje też używania kosmetyków, które zawierają wiele niebezpiecznych składników (i przedstawia całą listę) m.in. talk czy parafinę. Nie wolno więc podczas starań o dziecko używać balsamów do ciała, szminek, lakierów do paznokci, mokrych chusteczek czy płynu do soczewek.

Irracjonalne podejście autorki chyba nakazuje zmienić się w Amiszkę.

W następnym rozdziale sporo uwagi poświęca autorka psychice i nastawieniu. Mówi, że należy czerpać radość z życia, Znów ma swoje miejsce w tym rozdziale medytacja i mudra (sposoby potwierdzania intencji) a także joga - kilka ćwiczeń Aimee opisuje w poradniku.

Ostatnią częścią jest połączenie wszystkich poznanych wskazówek i wdrożenie ich do swego planu działania.

1. Śpij 7-8 godzin bez przerwy.
2. Jedz najpóźniej 30 min po przebudzeniu
3. Medytuj, marz i powtarzaj mantry
4. Ćwicz by osiągnąć płodne BMI
5. Na godzinę przed pójściem spać gaś światło i urządzenia
6. Uprawiaj seks 4-5 razy w tygodniu
7. Utrzymaj ciepło macicy (nie siedź na zimnym, ciepło się ubieraj, nie jedz i nie pij zimnego, susz włosy)
8. Unikaj toksyn i chemikaliów
9. Zażywaj suplementy
10. Przestrzegaj diety rekomendowanej przez autorkę
Na końcu znajduje się absolutnie przepełniony co do minuty harmonogram na 7 dni tygodnia od godz. 7;00 do 23ciej.
Nie ma w nim miejsca na pracę, tylko relaks i relaks, dobre jedzenie i seks.

Żyć nie umierać - po takiej dawce przyjemności (na którą musiałabym wziąć urop od pracy i życia) już chciałabym tak zawsze wypoczywać, medytować, przygotowywać posiłki, ćwiczyć, seksić się i ah i oh. Aż pewnego dnia zajdę w ciążę i po 9 miesiącach wpadnę w wir obowiązków, który stanie się horrorem.

Do tego możesz stosować inne wspomagacze jak: akupunkturę, zioła chińskie, ćwiczyć mięsień Kegla.
Ostatni rozdział to omówienie podstawowych chorób wywołujących niepłodność i porady jak sobie z nimi radzić.

Na końcu umieszczono również wywiady z endokrynologami, oraz przepisy na dania poprawiające płodność (rosół, guacamole, zbożowe batoniki, jarmużowe chipsy, hummus, pasztet z wątroby, sałatka z krewetek i placuszki z cukini).

Książka jest jak kłębek jedwabnych nici z wyprutą ze starego swetra włóczką. Praktyczne i naukowe porady mieszają się z filozofią, religią i ideologią a do tego dochodzą jeszcze przedziwne osobiste teorie pani neurobiolog.

Zastanawia mnie jak wygląda życie według tych schematów. Nie ma w nim absolutnie żadnego czasu na codzienność. Ale może właśnie o to chodzi, by przed ciążą i macierzyństwem tak totalnie wyluzować, leżeć i pachnieć naturą. Współczucie jedynie, że po takiej terapii tak srogo trzeba obudzić się z nomen-omen ręką w nocniku.

Poradnik podzielony na części, które z kolei są podzielone na rozdziały. Ważne informacje i podsumowania umieszczone są w ramkach więc wszystko jest przejrzyste. To co istotne wyłuszczone i wymienione w tabeli.

Bezpośrednie zwroty do czytelnika jak w wielu poradnikach. Czyta się szybko i przyjemnie. Łatwo można odnaleźć pożądane informacje wracając do nich po zakończeniu.

W poradniku dowiecie się jak skutecznie odblokować...

• Zdrowie
  • Macierzyństwo, ojcostwo