Also dann bis morgen

William Keepers Maxwell Wydawnictwo: Fischer Taschenbuch literatura piękna
So Long, see you tomorrow
Data 1. wydania:
niemiecki
Fischer Taschenbuch
So Long, see you tomorrow
literatura piękna
niemiecki
Ta książka nie została jeszcze oceniona

Bądź pierwszy - oceń książkę

Co kieruje ludźmi, którzy wyrzucają do kosza całe swoje uporządkowane i poukładane, wcale nienajgorsze życie, raniąc przy tym najbliższe sobie osoby, w imię krótkiej i do niczego nieprowadzącej przyjemności??

Niepozorna, krótka książeczka,a dawka emocji duża.
Zabójstwo farmera jest wstępem do opisania przeżyć dwóch osieroconych chłopców (jeden traci matkę, drugi ojca) i ich rodzin. Zdrada,rozpadające się rodziny,ból, rozczarowanie i sposoby na radzenie sobie z przeciwnościami losu. .Poza tym obraz USA na początku XX wieku.
Warto przeczytać! Ja na pewno będę do tej ksiązki wracać.

Dwie książki o ojcach, jedna z czasów, gdy nie rozmawiało się o emocjach, druga z czasów, gdy mówi się o nich bezustannie.

'Do zobaczenia jutro' to przede wszystkim książka o poczuciu winy, a 'Spadkobiercy' o poczuciu straty.

W obu nagle zabrakło mamy.

U Maxwella oznacza to koniec zrozumienia: 'W dzieciństwie wszystko mówiłem matce.Po jej śmierci nauczyłem się...

• Pulitzer
  • 2016