Za wszystko trzeba płacić

Okładka książki Za wszystko trzeba płacić Aleksandra Marinina
Okładka książki Za wszystko trzeba płacić
Aleksandra Marinina Wydawnictwo: Biblioteka Akustyczna Cykl: Anastazja Kamieńska (tom 10) Seria: Mroczna Seria kryminał, sensacja, thriller
Anastazja Kamieńska (tom 10)
Mroczna Seria
За все надо платить
Biblioteka Akustyczna
2012-03-04
2012-03-04
Aleksandra Stronka

Wątek kryminalny prowadzony nieśpiesznie, ale za to jakie przeciekawe tło obyczajowe. Moskiewskie uczelnie (ze szczególnym uwzględnieniem wydziałów prawa :) ) to jedno wielkie bagno, seks wszyscy (równouprawnienie?) traktują jako środek wymiany handlowej, ze spluwą biega co drugi bandzior (ci niedoposażeni dysponują przynajmniej nożami)kasa płynie wartkimi strumieniami w najróżniejszych kierunkach, a możliwość jej zarobienia jest pokusą tak silną, że moralność ma wolne. I tylko od czasu do czasu pojawia się jakaś jaśniejąca gwiazda (głównie Kamieńska) o dobrym sercu. I to pisze była pani major milicji - więc chyba wie co pisze. Ech matko Rosjo!
A to się działo w latach 90 tych XXw. To jak jest teraz? (Nie odpowiadajcie - żartowałam ;) )

Ilość nie poszła w jakość. Dobry kryminał ale zapomnę i nie wrócę, jednorazowa lektura.

To moje 10 spotkanie z Anastazją Kamieńską. Umęczyła mnie ta książka bardzo i do tego jest taka obszerna.

Sympatyczne, chociaż bez fajerwerków.
Uwielbiam sposób pisania Marininy, więc pewnie jakby pisała zaproszenia czy nekrologi tez by mi się podobało. To znaczy, ze nawet jak cała historia jest taka sobie to i tak czytam z zadowoleniem, bo nawet w nudnej opowieści głównej jest dużo malutkich, bardzo interesujących mikropowieści o ludziach i ich emocjach.

Autorka jest ludźmi zafascynowana, opisuje ich wady i zalety, ich przeszłość, rodzinę, marzenia i plany -każda z postaci jest trójwymiarowa- ma przód, tył i boki.. Z jednej strony bywa ładna , z drugiej brzydka, zawsze jest silnie powiązana z innymi ludźmi, z własną przeszłością i tłem. Nikt nie jest czarny ani biały -wszyscy są kolorowi. Anastazja jest genialna i marudna zarazem, zabójca kocha swoją siostrę prawdziwą miłością braterską, a pewien lekarz pragnie sławy.

Zaczyna się z fajerwerkami, bo na oddziale leczenia niemocy twórczej -ale potem jakoś się ten temat rozjeżdża i zostają głównie mafia i i zabójcy.

Sympatyczne, chociaż bez fajerwerków.

Autorka jest...

Słuchałem sobie audiobooka na youtube 11 godzin z hakiem i się skończył. "W najciekawszym momencie". Co zmusiło mnie do zakupu książki. Niech to świadczy o tym, że rzecz interesująca jest. Jedna z lepszych w dorobku Autorki. Tym razem dołącza się bardzo nieprzewidywalny aktor - przypadek, mieszając wszystkim stronom w życiorysach. Szkoda tylko, że zakończenie takie jakieś na chybcika pisane, ale może terminy w wydawnictwie goniły?

To moja druga przygoda z Anastazją Kamieńską jak i autorką kryminałów z nią w roli głównej. Książkę kupiłam pod wpływem chwili w Biedronce, pomyśłałam, że sprawdzi się jako lektura weekendowa. I tak właśnie było - historia wciągająca, niebanalna, momentami trochę chaotyczna, ale generalnie przyzwoita. Bardzo mi się też podoba główna bohaterka.
Polecam na podróż lub wakacje dla relaksu :)

Polecam na podróż lub wakacje...

Kiedy chcę trochę przewietrzyć głowę to sięgam po książki Aleksandry Marininy, które czyta się lekko, miło i przyjemnie chociaż to kryminały. Lubię odpoczywać w towarzystwie Anastazji Kamieńskiej. Intryga przyzwoita, Nastia główkuje i tylko mi szkoda, że nie udało się wątku medycznego doprowadzić do odkrycia. Ale może w kolejnych tomach będzie kontynuacja. Uwielbiam czytać jak pracuje Kamieńska i jej koledzy. Dobrze się z nimi bawię.

Denisow to znany mafioso, jest też dobrym znajomym Nastii i prosi ją o przysługę. Ta zostaje zawieszona z tego powodu. Ktoś najwyraźniej nie lubi Anastazji i chce się jej pozbyć.

Do tego dochodzą zaginięcia kobiet, zgony naukowców, sekretna receptura, oraz klinika, w której testuje się leki.
Generalnie mamy tu wiele wątków i mnóstwo postaci. Nie mogłam się połapać z początku w tym wszystkim. Z czasem wszystko się pięknie połączyło i wyjaśniło.

Nie wiem, czy to norma w książkach autorki, gdyż jest to moja pierwsza przeczytana książka.
Niektóre wątki bardzo mnie wciągnęły i zainteresowały, ale momentami nie bardzo mogłam się odnaleźć. Może dlatego, że nie zaczęłam od pierwszego tomu.
Wszyscy chwalą książki autorki, więc ja też bliżej się im przyjrzę. Chyba zacznę od początku, zobaczę, jak się to wszystko zaczęło.

Generalnie mamy tu wiele wątków i mnóstwo postaci. Nie mogłam się połapać z...

ciekawa intryga, wciagająca i dynamiczna lektura

ciekawa intryga, wciagająca i dynamiczna lektura

Jak zwykle ciekawa intryga i złożone portrety psychologiczne. Polecam.

Jak zwykle ciekawa intryga i złożone portrety psychologiczne. Polecam.

• Kryminały
  • Kryminał