Hitched: Volume One

Okładka książki Hitched: Volume One
Kendall Ryan Wydawnictwo: Kendall Ryan Books Cykl: Imperfect Love (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Data 1. wydania:
2016-07-05
angielski

Na półkach: , , , ,

Noah i Olivia znali się przez całe życie, a ich ojcowie byli wieloletnimi przyjaciółmi. Kiedy jeden z nich umiera, a drugi choruje na raka, w ich wspólnej firmie stery mają przejąć ich dzieci. Jest tylko jeden mały problem - w testamencie była klauzula mówiąca o tym, że będzie to możliwe tylko wtedy, gdy Noah i Olivia wezmą ślub... i mają trzy miesiące na to, żeby spodziewać się dziecka.
Noah, choć jest kobieciarzem i może to zmienić całe jego życie, nie waha się, by wejść w fałszywe małżeństwo - wszystko, by ocalić rodzinną firmę. A to, że Olivia od zawsze mu się podobała, to tylko plus... Tyle że jak wziąć ślub z kimś, kto cię nie cierpi? Noah będzie musiał się nieźle nagimnastykować, by przekonać do tego Olivię.

Po przeczytaniu opisu wiadomo, jak będzie wyglądać sprawa - mamy klasycznego pewnego siebie dupka oraz dziewczynę, która będzie mu się opierać, ale w końcu ulegnie, będzie przekomarzanie, namawianie i gorące momenty. Ale nawet to, że można to przewidzieć, nie odbiera przyjemności czytania, bo przynajmniej mam gwarancję tego, że dostanę coś lekkiego i przyjemnego, choć zachwycające to nie jest, więc więcej gwiazdek dać nie mogę.
Jestem pewna, że Noah niejednej kobiecie podbije serce - która nie lubi patrzeć na to, jak playboy rzucający się na wszystko, co się rusza, nagle zmienia się o sto osiemdziesiąt stopni dla tej jednej dziewczyny i staje się uroczy i troskliwy? Ja na pewno. ;) Nawet jeśli to już oklepany motyw, to lubię obserwować to, jak faceci się w ten sposób zmieniają i stają się lepszymi wersjami siebie.
Pomysł na fabułę całkiem fajny, bo to właściwie taka współczesna aranżacja małżeństwa - ich ojcowie byli przekonani, że ich dzieci w końcu będą razem, a gdy wspólnie będą kierować rodzinną firmą, to będą nie do pokonania. Obaj będą musieli dokonać pewnych wyrzeczeń, jeśli zdecydują się to zrobić - Noah będzie musiał porzucić swój dotychczasowy styl życia, a Olivia zrezygnować z marzeń o pięknym ślubie, który planowała całe życie i wstąpić w fałszywe małżeństwo nie przez miłość, a przez praktyczność.
Przy końcówce mamy zwrot akcji i trochę mi było żal Noah. I wiedziałam, że Brad jeszcze namiesza. Jestem ciekawa, jak to dalej z nimi będzie w kolejnych częściach. Polecam, jako coś lekkiego, na oderwanie się.

Na półkach: , , , ,

Aby uratować firmę muszą się pobrać.
Nie ma w tej książce niczego specjalnego, niczym mnie nie zaskoczyła. Może kiedyś zabiorę się za kolejną część.

Aby uratować firmę muszą się pobrać.

110/2021

110/2021