Fight Club

Okładka książki Fight Club
Chuck PalahniukCameron Stewart Wydawnictwo: Niebieska Studnia Cykl: Fight Club 2 komiksy
12 str. 12 min.
2015-05-02
12 min.
Elżbieta Gałązka-Salamon
fight club sequel fight club 2 kontynuacja

Okładka książki Fight Club 2 - wydanie zbiorcze Chuck Palahniuk, Cameron Stewart
Ocena 6,1
Fight Club 2 -... Chuck Palahniuk, Ca...
Okładka książki Fight Club 2 (2) Chuck Palahniuk, Cameron Stewart, Dave Stewart
Ocena 6,5
Fight Club 2 (2) Chuck Palahniuk, Ca...

Kontynuacja słynnej powieści Palahniuka w formie komiksu? Pomysł ciekawy, pierwszy rzut oka na albumy robi niezłe wrażenie, ale na podstawie tak niewielkiej próbki trudno stwierdzić, czy jest w tym faktycznie pomysł. Na razie można jedynie stwierdzić, że duch "Fight Clubu" przeniósł się także do komiksu.

Więcej w recenzji: http://shadowmage.nast.pl/2015/08/duch-fight-clubu-nadal-zywy/

Więcej w recenzji:...

Gwoździem Programu The Goon, reszta to zwykła średniawka (...)

Gwoździem Programu The Goon, reszta to zwykła średniawka (...)

Pilot komiksu nowej serii „Fight Club 2” trafił w moje ręce jako wygrana w konkursie ogłoszonym przez wydawnictwo „Niebieska Studnia”. Właśnie skończyłem czytać świeżutki egzemplarz (jeszcze pachnący farbą z drukarni) i niestety czuję ogromny niedosyt. Zupełnie jak po wizycie u przystojnego urologa – ciekawy kolejnych spotkań i z rachunkiem do zapłacenia, bo na kolejne numery trzeba wyłożyć kasę, he he :-) Ale zupełnie poważnie: świetna kreska Camerona Stewarta w połączeniu z wyobraźnią Palahniuka jakościowo dają radę, dlatego życzyłbym sobie większej objętości - póki co tylko szesnaście kartek!!! Toż moje zeszyty wczesnoszkolne z powyrywanymi stronami pełne nauczycielskich uwag miały kurcze więcej stron!

Na półkach: , , , ,

WORST THAN CANCER

Skończyły się czasy zarówno sprzed istnienia Tylera, jak i z jego rządów. Narrator wiedzie swój prosty żywot, ale czegoś mu brak, a wolne chwile spędza stojąc w dziurze wieżowca, jaka pozostała z jego mieszkania. I wtedy Marla donosi mu najnowsze wieści. To, co wyczuła w piersiach, to nie rak. To coś gorszego. Jest w ciąży!

W dniu premiery najnowszej książki Palahaniuka i na dzień przed rozpoczęciem komiksowego Fight Clubu 2 wreszcie w moje ręce trafił wydany w ramach Free Comic Book Day (czemu w Polsce nikt nie daje komiksów z free? Czemy?) prolog do tej właśnie serii. Komiks świetny, pobudzający apetyt, nie genialny, jak powieść, ale na pewno bijący na głowę większość tego, co wypuszcza się na amerykański rynek. Fajnie narysowany, nienajgorszy kolorem. Super!

Dwa pozostałe (Goon – walka z wampirami i Strain – nazista i potwory) to tylko dodatki. O ile jeszcze „Goon” ma świetny klimat strony graficznej (bo nie scenariusz), o tyle „Strain” to nuda. Nic dziwnego, że na okładce jest FC a nie żadna z tych serii.

Abstrahując od nich, jednym słowem: Polecam!!! To, obok serii „Z archiwum X”, najważniejsze wydarzenie łączące komiks i inne media artystyczne ostatnich lat!

Recenzja opublikowana także na moim blogu http://ksiazkarnia.blog.pl/2015/05/26/fight-club-free-comic-book-day-chuck-palahniuk-eric-powell-david-lapham-cameron-stewart-mike-huddleston/

WORST THAN CANCER

W dniu premiery najnowszej...

Rekomendowany przepis na mydło. Wspaniała lektura.

Rekomendowany przepis na mydło. Wspaniała lektura.