Prawica - Nacjonalizm - Monarchizm

historia
Von Borowiecky
2016-01-01
2016-01-01

Okładka książki Arcana nr 165 Andrzej Babuchowski, Jacek Bartyzel, Teresa Bochwic, Kazimierz Braun, Marek Kornat, Antoni Libera, Andrzej Nowak (historyk), Płaszczewska (red.) Olga, Friedrich Schiller, Andrzej Waśko
Ocena 9,0
Arcana nr 165 Andrzej Babuchowski...
Okładka książki Arcana nr 162 Jacek Bartyzel, Marek Jan Chodakiewicz, Olga Płaszczewska, Jan Ryszard Sielezin, Krzysztof Tyszka-Drozdowski, Andrzej Waśko, Andrzej Zybertowicz
Ocena 9,0
Arcana nr 162 Jacek Bartyzel, Mar...
Okładka książki Hiszpania Franco. System polityczny, nurty ideowe, i konteksty frankizmu Roman Bäcker, Jacek Bartyzel, Marek Jurek, Artur Ławniczak, Joanna Rak, Adam Wielomski, praca zbiorowa
Ocena 5,8
Hiszpania Fran... Roman Bäcker, Jacek...

Bardzo ciekawa pozycja poruszająca tematykę powiązań i różnic pomiędzy monarchizmem a nacjonalizmem. Książka porusza bardzo wiele wątków z historii, w której zawarta jest min. geneza nacjonalizmu oraz przykłady dzisiejszych organizacji monarchistycznych.

Minusem książki jest natomiast bardzo naukowe słownictwo, co często wiąże się z koniecznością zaznajomienia się z pewnymi pojęciami.

Zbiór esejów profesora Bartyzela orbitujących wokół tytułowych pojęć prawicy, nacjonalizmu i monarchizmu, skoncentrowanych przede wszystkich na zdefiniowaniu wspomnianych pojęć. Do tego mamy jeszcze kilka tekstów poświęconych nacjonalistom francuskim i portugalskim. Bardzo ciekawe poznawczo i świetnie napisane. Dla zainteresowanych myślą polityczną zwłaszcza w zakresie określonym trzema wspomnianymi pojęciami - lektura obowiązkowa.

Dodaj cytat z książki Prawica - Nacjonalizm - Monarchizm

Ciekawostki historyczne