Tales from the Front

Okładka książki Tales from the Front Elise Kova
Okładka książki Tales from the Front
Elise Kova Wydawnictwo: brak wydawnictwa Cykl: Air Awakens (tom 2.5) fantasy, science fiction
42 str. 42 min.
Air Awakens (tom 2.5)
Tales from the Front
brak wydawnictwa
2016-02-10
2016-02-10
42 min.
magia magia żywiołów arystokracja POV innych postaci

Tales from the front, to króciutkie opowiadania. Narracja jest prowadzona z punktu różnych bohaterów (Fritz, Aldrik, Jax, Baldair etc.). Każda z historii odnosi się do jakiejś sytuacji w serii; daje nam to pełniejszy obraz sytuacji. Nie jest to lektura tak dobra jak reszta serii, chociaż momentami jest bardzo zabawna. Całość czyta się około godziny, nie polecam jednak robić tego między tomem 2 i 3, ponieważ stracimy radość z czytania samego początku Earth's End (spojler!). Przyznam jednak, że sam pomysł pokazania tych samych wydarzeń, oczami innych przypadł mi do gustu, i chętnie przeczytałabym coś jeszcze ;)

Króciutka nowelka, która pokazuje nam wydarzenia między tomem 2 a 3 (włączając w to końcówkę dwójki oraz początek trójki, a więc może być lekkim spoilerem do Earth's End),tyle że w przeciwieństwie do głównych tomów (gdzie mimo narracji 3-osobowej, patrzymy na wszystko z perspektywy Vhalli),tutaj widzimy fabułę oczami innych postaci. Całość jest bardziej ciekawostką (tym co pisarze nazywają 'drabble', czyli króciutkim tekstem) niż pełnoprawnymi opowiadaniami, ale dla fanów serii jest to definitywnie pozycja obowiązkowa - miło wejść na chwilę do głowy innych bohaterów i przekonać się, że czasami nasze postrzeganie ich osoby nie do końca było zgodne z prawdą :)

• Serie/trylogie
  • Fantastyka, Sci-fi