Water's Wrath

Okładka książki Water's Wrath
Elise Kova Wydawnictwo: Silver Wing Press Cykl: Air Awakens (tom 4) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Data 1. wydania:
2016-04-26
angielski
1619844257
magia magia żywiołów biblioteka dwór królewski arystokracja

Dla tej serii zarywam dnie i noce.
Autorka zbudowała ciekawy świat i bohaterów których kocham. Całą historię kocham.

Ale boję się czytać kolejnej części.

Ta część jest tak bardzo ale to bardzo bolesna. Płakałam na tej książce bardzo. po jej przeczytaniu czułam pustkę i poniekąd rozczarowanie , gdyż nigdy się tego nie spodziewałam, wręcz nie mogę uwierzyć jak to się skończyło. Końcówka jest najgorsza, całkowicie złamała mi serce . Bohaterzy ponieśli wielki ogromny koszt, jak mogą być jeszcze kiedyś szczęśliwi?

Vhalla odeszła, część rozpoczyna się gdy już około 2-3 miesiące nie widziała nikogo z jej przyjaciół , jest zagubiona, miota się i ponosi ją brawura. Zachowuje się głupio.
Ale Vhalla z którą rozpoczynamy tę część a Vhalla z którą kończymy to są zupełnie dwie różne osoby.W tej części dzieje się tak wiele. Książka ma bardzo szybkie tempo . Autorka rzuca nas z jedenej tragedii do drugiej. Bohaterzy nie mają wytchnienia, czasu na zastanowienie sie , na przemyślenie konsekwencji czy na przygotowanie. . Po prostu szok.

Dla ciekawskich - wtej części poznajemy wszystkie sekrety Aldrika, nawet te które z takim bólem serca ukrywał.

Dla tej serii zarywam dnie i noce.

Ale boję się czytać kolejnej części.

Część kolejna. Zastajemy Vhallę w dołku istnienia. Książę Aldrik ma poślubić księżniczkę,by przypieczętować rozejm między krainami. Cóż więc, koniec romantycznych marzeń o wspólnej przyszłości. Vhalla ucieka i ukrywa się w małej mieścinie. Oczywiście niebawem zostaje odnaleziona. Wraca do Słonecznego Imperium, gdzie trenuje i zgłebia wiedzę o Kryształach.Przy okazji zamęcza się widokiem ukochanego księcia.
Nie wiedziałam,że ta seria jest taka rozległa w tomach. Nic ciekawego się nie wydarzyło, etap nieszczęśliwej, zakaznej i beznadziejnej miłości. Jeden bohater został uśmiercony ( nawet go lubiłam).Vhalla jakby bardziej denerwująca i nieporadna. A w konfrontacji z czarnym charakterem- totalnie naiwna (jak pytam , jak można dać się tak nabrać?)
Nie wiem, ile jeszcze części spłodziła autorka, ale ja na tej już pasuję, nic więcej mnie tu nie zaskoczy, co najwyżej przyprawi o zgrzytanie zębów.

Na półkach: , , , ,

Ani się obejrzałam, i już czwarty tom za mną! Tak naprawdę dopiero teraz dochodzimy do sedna fabuły. Jak się okazuję wojna na północy to było dopiero preludium. Vhalla odkrywa prawdziwe zamiary Imperatora, od jej decyzji zależeć będzie bardzo dużo. Nawet więcej niż poprzednio. Bohaterowie zaczynają rozumieć swoje błędy, i usiłują podejmować dojrzalsze decyzje. Po prostu starają się wznieść ponad dziecinne zachcianki, chociaż wciąż pali się w nich iskierka nadziei, że wszystko dobrze się ułoży. Ten tom obfituje w wydarzenia, akcja jest dosyć szybka i nabiera tempa gdzieś w połowie książki.

W tym momencie zaczyna się prawdziwa magia tej serii.
Wszystkie wcześniejsze wydarzenia, dobre i złe, składają się na zmianę jaką serwuje nam ten ton. Bohaterowie niezwykle dorośleją - wyciągają wnioski z popełnionych błędów, biorą głęboki oddech i podejmują świadome decyzje. Jak to stwierdza Vhalla podsumowując ostatnie miesiące:
“He was a reckless fool, and I was a girl pulled along by puppet strings. The fire burned too hot, and we didn't notice until it consumed everything.”
To co mnie wcześniej irytowało, zostało skomentowane w tej części. Postacie same zauważyły, że ich akcje były dalekie od ideału, a to co dzieje się teraz na świecie wymaga od nich by odłożyli dziecinną naiwność na bok. Ten tom jest jednocześnie niezwykle emocjonalny - płakałam jak bóbr czytając drugą połowę książki (a zaznaczam, że nie jest tak łatwo wywołać u mnie taką reakcję). Pani Kova wie dokładnie jak zagrać na naszych uczuciach.
Water's Wrath również świetnie buduje epicki konflikt, który poprowadzi nas do ostatecznej konkluzji w następnej części.

W tym momencie zaczyna się prawdziwa magia tej serii.
“He was a reckless fool, and I was a girl...