Dark Forces: Soldier for the Empire

Okładka książki Dark Forces: Soldier for the Empire
William C. Dietz Wydawnictwo: Boulevard Cykl: Dark Forces (tom 1) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Dark Forces (tom 1)
Boulevard
1997-02-15
Data 1. wydania:
1997-02-15
angielski
0399141987
star wars gwiezdne wojny dark forces kyle katarn jedi knight

Pierwsza z trzech części Dark Forces - poznajemy losy ojca Kyle’a Katarna Morgana jak i imperialne początki Kyle’a. W tle przewija się również Jerec, który był głównym „złym” w drugiej części gry komputerowej. To on zabija ojca Kyle’a. Kyle zmienia strony po tym, jak dowiaduje się, że jego ojciec został zabity nie przez Rebeliantów, tylko przez Imperium. Otrzymuje samobójczą misję wykradzenia planów Gwiazdy Śmierci...
W wydarzeniach mamy gościnne występy m.in. Lando Calrissiana, Mon Mothmy. Książka jest bardzo krótka i przez to szybko przeskakujemy pomiędzy kolejnymi okresami życia bohatera. Mimo zwartości, wydarzenia są bardzo interesująco przedstawione i świetnie to współgra z nadchodzącymi wydarzeniami z gry. Książka została wydana z ilustracjami, które mają bardzo dziwny klimat, jeśli o mnie chodzi to są odrobine groteskowe.

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dodaj cytat z książki Dark Forces: Soldier for the Empire