Potop

Clive Cussler Wydawnictwo: Amber Cykl: Przygody Dirka Pitta (tom 14) kryminał, sensacja, thriller
Flood Tide
2004-01-01
1998-01-01
Maciej Pintara
Amber
Flood Tide
Przygody Dirka Pitta (tom 14)
kryminał, sensacja, thriller
2004-01-01
Maciej Pintara

Okładka książki Bunt morza Graham Brown, Clive Cussler
7,0
Bunt morza Graham Brown, Clive...
Okładka książki Zemsta cesarza Clive Cussler, Boyd Morrison
7,4
Zemsta cesarza Clive Cussler, Boyd...
Okładka książki Nożownik Clive Cussler, Justin Scott
7,1
Nożownik Clive Cussler, Just...
Okładka książki Gangster Clive Cussler, Justin Scott
6,1
Gangster Clive Cussler, Just...
Okładka książki Pirat Robin Burcell, Clive Cussler
7,0
Pirat Robin Burcell, Cliv...
Okładka książki Projekt „Nighthawk” Graham Brown, Clive Cussler
6,7
Projekt „Night... Graham Brown, Clive...

To już czternasty tom i ... chyba najgorszy do tej pory. Miałem wrażenie, że autor dawkuje czytelnikowi po raz kolejny te same informacje tak jakby zakładał, że to pierwsza styczność z serią. Miejscami miałem wrażenie że przecież to już było. Dodatkowo tym razem jakoś to wszystko było trochę mało dynamiczne tak jakby brakowało pomysłu. Nie wiem, może to wina tego, ze...

W trakcie czytanie "Potopu" od przynajmniej połowy lektury zastanawiałem się nad dwiema rzeczami, czy dotrwam do końca, a jeśli tak to co napiszę w recenzji. Cóż książkę udało się przeczytać chociaż męczyłem się bardzo. Jest to o tyle zadziwiające, iż treść książki - jak to u Clive Clusslera była/jest bardzo dynamiczna. To właśnie jest moim zdaniem gwoździem do trumny...

Nie wiem ta książka na początku mnie wciągnęła ale nie skończyłem jej nie wiem jakoś mnie nie zaciekawiła dalej a może dlatego że druk tej książki był bez interlinii a ja mam kłopoty ze wzrokiem więc mnie męczyła Trudno

Jedna z moich ulubionych, jeśli nie ulubiona książka Cusslera, gdzie intrygę (no dobrze wielka nie jest, jeśli chodzi o zagmatwanie, ale jeśli o rozmiary to tak), akcję i jej tempo doprowadził do takiej perfekcji, że całość jest kwintesencją książek o przygodach Pitta. Nic tylko pochłaniać stronę za stroną.

Literatura, która świetnie nadaje się do odprężenia. Nie wnosi niczego do naszego stanu wiedzy ale zapewnia rozrywkę, niestety dość przewidywalną i schematyczną z bohaterem mocno odrealnionym typu He-Man. W przypływie dużej ilości czasu wolnego pewnie powrócę do innych opowieści o Dirku Pitcie ale na razie wystarczy.

Przewaga filmu nad książką jest taka, że obejrzenie miałkiego obrazu zajmuje góra dwie godziny, natomiast na miałką powieść należy poświęcić kilka wieczorów. Przewidywalna, pełna infantylnych, szablonowych dialogów i postaci a przez to wszystko nudna i wydumana.

Jedna z moich ulubionych książek Cusslera. Jak zwykle Dirk Pitt ratuje Stany Zjednoczone. Ciekawa intryga, wartka akcja, trochę humoru i odrobina historii. Polecam jako lekką książkę przygodową.

Najlepsza książka przygodowa jaką czytałam. Znajdą się w niej momenty wzruszenia, śmiechu nawet do łez jak i lęku. Gorąco polecam, mimo że bywają rozdziały dość zniechęcające do dalszej lektury, jednakże potrzebne do jej całkowitego zrozumienia.

To książkę polecam tylko dla najbardziej zagorzałych fanów autora . Do bólu przewidywalna , bazująca na typowym stereotypie o Chinach chcących podbić świat .

Kolejna ciekawa przygoda Dirka Pitta :)

Dyskusje

• Clive Cussler