Gastrobanda. Wszystko, co powinieneś wiedzieć, zanim wyjdziesz coś zjeść

Okładka książki Gastrobanda. Wszystko, co powinieneś wiedzieć, zanim wyjdziesz coś zjeść
Jakub MilszewskiKamil Sadkowski Wydawnictwo: Smak Słowa kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
Smak Słowa
2016-06-22
2016-06-22

więcej Więcej

Świetna

Autor pewnie sprawdziłby się jako felietonista. Z tym wyjątkiem, że musiałby podszlifować język literacki, bo miejscami mamy do czynienia z wulgaryzmami, w innych ustępach język jest co najmniej soczysty.
Przede wszystkim poszczególne rozdziały opisują na czym praca w gastronomii polega. Najlepiej jest darowac sobie studia typu techologia żywności, bo lepiej zacząć na...

Jednak ta książka zapowiadała się lepiej. Miałka w treści.

Fajna, lekka lektura.
Strumień myśli kelnero-kucharzo-restauratora. Czyta się jakbyś siedział na piwie z kolegą, który pracuje w branży gastronomicznej i opowiada ci anegdoty z pracy.
Sam pracowałem w gastronomii. Cześć obserwacji autora pokrywa się z moimi ale dowiedziałem się też nowych rzeczy (ciekawy rozdział o dostawcach).
Fajna odskocznia pomiędzy poważniejszymi...

Jako osobę od wielu lat pracującą w branży gastronomicznej, książka ta nie wywarła na mnie efektu "wow". Zdecydowanie polecam osobom, które gastronomię znają jedynie z punktu widzenia klienta - wtedy na pewno sporo się z niej dowiecie! Nie jest to też pozycja dla osób wrażliwych, którym przeszkadzają wciąż przewijające się w tekście przekleństwa. Szału nie ma, ale z racji,...

Kupiłem z ciekawości na targach, bo a) była przecena na 15zł b) pracowałem w gastro i jadam często na mieście. Spodziewałem się dostać dużo informacji "dla klienta", a cała książka to przeważnie "poradnik" dla pracownika gastro i wspominki w stylu "kiedyś to było". Momentami ciekawa, ale męczyłem się z nią niesamowicie. Mięsisty cool język usprawiedliwiony, ale np użycie...

2073

Jako, że żyję żeby jeść a nie odwrotnie, a ponadto chętnie stołuję się na mieście – rzuciłam się na tę pozycję jak szczerbaty na suchary! Zjadliwe to było, ale ogólne wrażenia mam raczej średnie.
Przede wszystkim czuję się lekko oszukana… Już sam podtytuł wprowadza w błąd. „Wszystko, co powinieneś wiedzieć, zanim wyjdziesz cos zjeść” sugeruje, że to książka napisana dla...

Dziwna książka. Temat jest poważny, lecz forma już niekoniecznie - nie mamy wrażenia, że czytamy reportaż lecz siedzimy na piwie z kolegą z gastronomi, który opowiada nam o swojej pracy. A opowiada bardzo ciekawie. Od teraz będę patrzał na cały 'gastrobiznes' inaczej.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Na półkach: , , , , ,

Sporo anegdot, dużo grubego języka i bardzo dużo wiadomości - dobrych i złych - o naszej gastronomii. Miejscami niesmaczna, miejscami wesoła. Ot, cała "Gastrobanda". Przeczytać można, zwłaszcza ja, który chodzę do restauracji raz na pięć - sześć lat. Albo i rzadziej.
Znalazłem jeden błąd - dla mnie osobiście poważny. "Podróże kulinarne Roberta Makłowicza" nie pojawiły się w...

Zakupiłam z ciekawości ponieważ sama prowadzę swoją restaurację i ciekawa byłam tego "szokującego i świeżego" spojrzenia na to jak wygląda prowadzenie restauracji "od kuchni". Moim zdaniem wiele z tych historii jest mocno naciąganych, jednakże warto przeczytać jeżeli lub się takie restauracyjne "smaczki".

• 2018
  • Kindle

Jakub Milszewski Gastrobanda. Wszystko, co powinieneś wiedzieć, zanim wyjdziesz coś zjeść Zobacz więcej