Kup teraz - 16 ofert w cenie od 2.44 zł do 24.90 zł

Między ustami a brzegiem pucharu

Maria Rodziewiczówna Wydawnictwo: Wydawnictwo MG Cykl: Klasyka Literatury Kobiecej (tom 1) literatura piękna
Wydawnictwo MG
literatura polska
Klasyka Literatury Kobiecej (tom 1)
literatura piękna
literatura polska

Bajka o bałamutnym Niemcu, który za sprawą miłości do pięknej Polki zmienia nastawienie do życia. Plus uroczy archaiczny język.

Kilkanaście lat temu zaczytywałam się w książkach Rodziewiczówny, mam nawet u siebie sporo jej książek, do których czasem wracam. Warto poznać dawniej wyglądały relacje międzyludzkie.; to jedna z moich ulubionych tej autorki; oglądałam również film, lecz to nie to samo

Pisana starą polszczyzną,treść oky

Książka jak bajka o złym chłopcu, który nawrócił się dla miłości. Dobry romans w starym stylu.

Film tak się ma do książki jak w przypadku "Trędowatej". Napisana w 1888 roku, doskonale oddaje ducha tamtych czasów. Język niedzisiejszy, ale charaktery jak najbardziej. Polecam!

Rzadki przypadek kiedy film jest lepszy od książki...

Początek książki nie był zbyt zachęcający, ale z czasem, gdy historia się rozwijała, bardziej się do niej przekonałam. Jest to jedna z lepszych książek Rodziewiczówny, szybko się ją czyta i nie jest napisana trudnym językiem.

Co się uśmiałam z dialogów Wentzela :) zarzekajacy się Niemiec, z pół krwi Polak, który za nic by się nie przyznał do tego, a z tymi, którzy mu to wspominają toczy walki :) a mimo to jego świat i myślenie zmieni się o 180 stopni. Fajna, napisany fajnym - nie mylić z lekkim językiem. Bardzo dobrze się czyta.

Niby romansidło, a jednak w dobrym stylu.

Piękna książka i to nie jedyna Rodziwiczowny która wydała i poruszyła serce. Piękna opowiesc/ romans który pokazał jak ważna jest miłość, nie tylko do ojczyzny ale pozwala nam zapoznać się z naszymi polskimi tradycjami i jak powinno się szanować drugiego człowieka, posciagliwosc, cierpliwość i uporczywoscia... Piękna książka która tak mało osób zna, a szkoda.

2 324
  • Klasyka