Potworna

MarcyKate Connolly Wydawnictwo: CzyTam Cykl: Potworna (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Monstrous
Potworna (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Iwona Michałowska-Gabrych
dzieci fantasy potworna czytam

Na pewno nietypowa historia. Mówią, że przypomina historię Frankensteina, ale nic z tych rzeczy. To odrębna opowieść żyjąca swoim życiem. Czy jest dobra? Każdy niech oceni. Ja przeczytałam, momenty były różne - raz ciekawiła, raz nudziła, trochę przewidywalna, ale jakbym miała polecić to przeczytania to raczej na "tak"

Ta powieścio-baśń pisana jest w sposób poniekąd magiczny. Rzuca urok na tego, kto ją weźmie do ręki. A dlaczego?
Od samego początku trudno się od niej oderwać. Zastanawia, ciekawi i wydaje się, że będzie to książka obyczajowo młodzieżowa. Choć ze szczyptą zrozumiałą tylko dla dorosłych. Jest dziewczynka, lecz jakby hybryda samej siebie sprzed lat. Mieszka z Ojcem,...

Powieść przyciąga już samą okładką o karbowanej jak łuska fakturze - to delikatne nawiązanie do wyglądu głównej bohaterki. W środku znajdziemy pełne uroku miniaturowe grafiki autorstwa Skottie’ego Younga.
Główną bohaterką książki jest Kymera - Chimera ? To określenie doskonale pasuje do niej. Od innych ludzi odróżniają ją kocie oczy i pazury, krucze skrzydła i zakończony...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Utrzymana w stylu creepy baśni, z bardzo dobrym klimatem i surową narracją, która już gdzieś od połowy opowieści zaczyna nużyć swoją jednostajnością i prostotą.
Jednakże... piękne zakończenie.

Polecam czytać z dzieciakami, ciut starszymi:)

Ogólnie książka jest bardzo ciekawa. Ma bogatą historie. Postacie są niesamowite, a sama bohatera jest niezwykłą postacią. Najbardziej ubolewałam po stracie Batu. Uwielbiałam go. Cała akcja jest niesamowita, aczkolwiek muszę powiedzieć, że dziwnie mi się czytało. Książka wciągała, ale brakowało mi czegoś w niej. Ale mimo tego nie żałuję jej przeczytania. Była genialna@

Przyznam się szczerze, że pierwsze co przyciągnęło mnie do tej książki, to była jej okładka. Dopiero po chwili przeczytałam opis i zostałam niesamowicie zaintrygowana. MarcyKate Connolly stworzyła niepowtarzalną i niebanalną historię. Fabuła opiera się na perypetiach niezwykłej dziewczynki. Kymera jest przeuroczą i przesympatyczną postacią i ma talent do pakowania się w...

Zacznijmy może od okładki która jest świetna.
Jej struktura przypomina skórę :)
I samo zdjęcie również jest śliczne.
Warto taki egzemplarz mieć w swojej biblioteczce.
A teraz coś co mole lubią najbardziej - treść.
Akcja dzieje się w Bryre.
Mieście na które została rzucona klątwa.
Czarownik swym czarem zaraża dziwną chorobą dziewczęta, które porywa.
Kymera to...

Niesamowita, przepełniona magią książka wciągająca jak Harry Potter i równie dobra jako kandydat na bestseller.
Jest niestety jedno ALE...
Zbyt szybki koniec, bez rozwinięcia co i jak? Kto z kim? Gdzie i po co...? Zabolało mnie to strasznie, bo książka szła cudnie płynnie a tu taki paszkwil w finale... Dlatego u mnie tylko 7/10, a mogło być i nawet 11...

Polecam

"Magia potrafi zmusić człowieka do rzeczy, których bez jej udziału nigdy by nie zrobił."

Cudowne miasto Bryre nawiedza magia złego czarnoksiężnika, którego klątwa sięga bezbronnych dziewczynek, chorujących i znikających z miasta w niewyjaśnionych okolicznościach. Ludność owiana strachem przed chorobą, nigdy nie wychodzi po zmroku i żyje w wiecznym strachu. Jednak stworzona...

To była miłość od pierwszego spojrzenia, a może dotyku – ja i ta książka. Niby nie powinno oceniać się ich po okładce, a jednak czasem nie sposób inaczej. Wystarczyło, że wzięłam ją do ręki, czując pod palcami fakturę, z jaką do tej pory się nie spotkałam, by poddać się wszechobecnej magii, jeszcze zanim przeczytałam choćby pierwsze zdanie.

A magii w tej publikacji nie...

Dyskusje

• Chcę w prezencie