Wigilia Wszystkich Świętych

Agatha Christie Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Herkules Poirot (tom 36) Seria: Agatha Christie: Kolekcja Kryminałów kryminał, sensacja, thriller
Hallowe'en Party
Herkules Poirot (tom 36)
kryminał, sensacja, thriller
2016-06-02
Krzyszfof Masłowski
Agatha Christie: Kolekcja Kryminałów
Agatha Christie kryminał

Ta część przygód Poirota bardzo mi się podobała, z tego co pamiętam początek był dużo lepszy niż potem, no i za dzieciaka się bałem dość mocno tej książki :D

Przeczytałem wszystkie książki A.C. praktycznie ;) .

Mordercę bardzo łatwo zgadnąć jak się choć trochę ruszy głową :) Generalnie bardzo zaskakują zakończenia Pani Christie, aczkolwiek tutaj zgadłam od razu

Bardzo przeciętna pozycja, jakoś nie trzyma w napięciu, nuży. Wg mnie jedna ze słabszych pozycji. Sprawcę odgadłem na wyczucie bez żadnej dedukcji, bo nie mogłem się wkręcić specjalnie w całą historię. Odgadłem finał tylko częściowo, ponieważ jedna rzecz mnie na końcu zaskoczyła, której się nie spodziewałem. 5/10

święto Haloween to doskonały punkt wyjścia dla intrygi kryminalnej, której centrum jest utopienie dziewczynki w wiadrze pełnym wody.
Jest 31 października, pani Rowena Drake organizuje przyjęcie halloweenowe dla dzieci i młodzieży. Program przewiduje m.in. konkurs dekorowania kijów od miotły, chwytanie zębami jabłek pływających w wodzie, gra z mąką i sześciopensówką,...

"Wigilia Wszystkich Świętych" to chyba jedna z lepszych książek Agathy Christie.
W małej kornwalijskiej wsi, podczas przyjęcia dla dzieci, zostaje zamordowana trzynastoletnia dziewczynka, która powiedziała, że jak była mała, to widziała morderstwo. Na przyjęciu była obecna Ariadna Oliwer i to właśnie ona poprosiła Poirota o odnalezienie sprawcy.
Intryga jest poprowadzona...

Świetny kryminał. Posiada wyjątkową atmosferę halloween, polecam czytać pod koniec października. Zakończenia się jednak podświadomie trochę spodziewałam.

W ogrodzie śmiertelnego piękna.

Początek ksiązki Agaty Christie ,, Wigilia Wszystkich świętych ‘’ jest ciekawa, intrygująca i co najważniejsze budzi grozę. Potem jednak jest już niestety niezwykle….nudno i tendencyjnie. Całość służy się niemiłosiernie. Akcji nie ma. Książka jest przechodzona przez Poirota w lakierkach aż stopy bolą. Przegadana i przechodzona. Na uwagę...

Pamiętam czasy, gdy rozpoczynałem przygodę z książkami autorstwa Agathy Christie - nieprzespane noce i wypieki na twarzy. Po kilku latach przerwy chwyciłem w ręce "Wigilię wszystkich świętych". Niestety historia nie porwała mnie, nie potrafiłem się w niej osadzić. Śmiało mogę napisać, że jest to lekka książka, po którą sięga się jak po kolejny odcinek mało wciągającego...

Po raz kolejny sięgnęłam po kryminał Agathy Christie z Herkulesem Poirot w roli głównej. „Wigilia Wszystkich Świętych” to wielopłaszczyznowa, misternie utkana historia pewnego morderstwa. Podczas przyjęcia w Halloween ginie dziewczynka. Zostaje utopiona w wiadrze wody z jabłkami. Tego samego wieczoru przechwalała się, że była świadkiem morderstwa.

Ponownie uległam...

Podejrzewam, że już wyrosłam z książek Christie. Być może to dlatego, że w dzisiejszych czasach bardzo trącą myszką. Zbrodnie są osnute wokół arystokratów, pułkowników, albo typowych mieszkańców angielskiej wsi. Zawsze znajdzie się ktoś, kto gra w golfa, ktoś kto ma swojego prawnika (albo i kilku), a jakaś starsza pani właśnie umiera i zostawia po sobie ogrooooomny...

Dyskusje

2 118