Wigilia Wszystkich Świętych

Agatha Christie Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Herkules Poirot (tom 36) Seria: Agatha Christie: Kolekcja Kryminałów kryminał, sensacja, thriller
Hallowe'en Party
Herkules Poirot (tom 36)
kryminał, sensacja, thriller
2016-06-02
Krzyszfof Masłowski
Agatha Christie: Kolekcja Kryminałów
Agatha Christie kryminał

Możliwe, że na mój odbiór książki miało wpływ to, że czytałem ją zrywami, w międzyczasie sięgając po inne. Kryminał wymaga jednak uważności, skupienia - najlepiej usiąść i pochłonąć go jednym ciągiem. Niemniej, pomijając energiczną końcówkę, tekst wydał mi się dość senny. Akcja meandruje jak leniwa rzeka.

Podczas halloweenowego przyjęcia w Woodleigh Common ginie...

Po dłuższej przerwie znów zabrałem się za Agatę Christie, jednakże te spotkanie nie będzie należało do najlepszych. " Wigilia wszystkich świętych " należy do tych mniej udanych pozycji w dorobku pisarki. Herkules Poirot w tej części jest jakiś taki nieswój. Ma dużo wątpliwości, brak mu tych charakterystycznych przechwałek na swój temat, troszkę zdziadział. Książka nie jest...

Kolejne moje spotkanie z Herkulesem Poirot i jestem nieco zawiedziony. Autorka przyzwyczaiła mnie już do faktu, że większość jej książek to sprawnie prowadzone dialogi, ale tutaj praktycznie nie występuje nic innego prócz rozmów głównie między Herkulesem Poirot a potencjalnymi podejrzanymi. Trochę zbyt wiele jak dla mnie a i samo rozwiązanie nie było do końca...

Głupiutka dziewczynka Joyce chwali się w trakcie Halloween, że widziała kiedyś morderstwo i wkrótce sama zostaje znaleziona martwa.

Całkiem przyjemny, zręcznie napisany kryminał, ale nie jest to poziom, do którego przyzwyczaiła nas Agatha Christie w swoich najlepszych powieściach.

Plusem "Wigilii wszystkich Świętych" (a raczej "Halloween party" w oryginale) jest para...

Ta część przygód Poirota bardzo mi się podobała, z tego co pamiętam początek był dużo lepszy niż potem, no i za dzieciaka się bałem dość mocno tej książki :D

Przeczytałem wszystkie książki A.C. praktycznie ;) .

Mordercę bardzo łatwo zgadnąć jak się choć trochę ruszy głową :) Generalnie bardzo zaskakują zakończenia Pani Christie, aczkolwiek tutaj zgadłam od razu

Bardzo przeciętna pozycja, jakoś nie trzyma w napięciu, nuży. Wg mnie jedna ze słabszych pozycji. Sprawcę odgadłem na wyczucie bez żadnej dedukcji, bo nie mogłem się wkręcić specjalnie w całą historię. Odgadłem finał tylko częściowo, ponieważ jedna rzecz mnie na końcu zaskoczyła, której się nie spodziewałem. 5/10

święto Haloween to doskonały punkt wyjścia dla intrygi kryminalnej, której centrum jest utopienie dziewczynki w wiadrze pełnym wody.
Jest 31 października, pani Rowena Drake organizuje przyjęcie halloweenowe dla dzieci i młodzieży. Program przewiduje m.in. konkurs dekorowania kijów od miotły, chwytanie zębami jabłek pływających w wodzie, gra z mąką i sześciopensówką,...

"Wigilia Wszystkich Świętych" to chyba jedna z lepszych książek Agathy Christie.
W małej kornwalijskiej wsi, podczas przyjęcia dla dzieci, zostaje zamordowana trzynastoletnia dziewczynka, która powiedziała, że jak była mała, to widziała morderstwo. Na przyjęciu była obecna Ariadna Oliwer i to właśnie ona poprosiła Poirota o odnalezienie sprawcy.
Intryga jest poprowadzona...

Świetny kryminał. Posiada wyjątkową atmosferę halloween, polecam czytać pod koniec października. Zakończenia się jednak podświadomie trochę spodziewałam.

Dyskusje

2 215