Bogowie zeszli z Olimpu. Bóstwo i mit w greckiej literaturze świata hellenistycznego.

Kup książkę

Książka z pewnością jest napisana jest bardzo profesjonalnie i fachowo - co w przypadku p. Świderkówny jest standardem. Dla mnie jednak problemem była ilość wątków, postaci, jakie zostały zaprezentowane - ciężko mi się przez to przechodziło. Chciałabym jednak za jakiś czas wrócić do niej - być może będę bardziej gotowa na przyswojenie jej treści.

Na półkach: , , , , , ,

To jedna z moich ulubionych książek w ogóle. Czytałem ją już kilka razy, zawsze chętnie wracam. Kupiłem ją kiedyś przy okazji przygotowań na Olimpiadę Języka Łacińskiego. Profesor Szarmach odpytywał mnie z niej wtedy na kolokwium, a gdy później miałem przyjemność odwiedzić go w Sztumie pokazywał mi swoją recenzję tej książki, którą ongiś napisał był dla "Tygodnika...

Niewątpliwie po tej książce wiem jak bardzo zmieniła się mitologia i wiara starożytnych, ale gąszcz bóstw, bogów, bogiń nadal pozostaje dla mnie trudnym do zapamiętania. ciężko po tej lekturze opisywać bogów szczegółowo, ale na pewno można zrozumieć jak przebiegał proces zmiany wierzeń na terenach Grecji czy Egiptu.

Moja lektura dodatkowa na olimpiadę z łaciny, świetnie napisana, historia przedstawiona bardzo wnikliwie i ciekawie, możemy zrozumieć lepiej myślenie greków w tamtej epoce.

• Historia
  • Starożytność