Reclaiming The Sand

Okładka książki Reclaiming The Sand A. Meredith Walters
Okładka książki Reclaiming The Sand
A. Meredith Walters Wydawnictwo: CreateSpace Independent Publishing Platform Cykl: Reclaiming The Sand (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Reclaiming The Sand (tom 1)
CreateSpace Independent Publishing Platform
2014-03-17
2014-03-17

Ellie nie miała łatwego życia. Przechodziła od jednej rodziny zastępczej do drugiej, a w końcu przez jeden błąd wylądowała w poprawczaku. Za zniszczenie swojego życia wini Flynna – chłopaka, którego jako nastolatka dręczyła w szkole razem ze swoimi przyjaciółmi.
Flynn różni się trochę od innych. Jego choroba sprawia, że ciężko mu się dostosować do norm panujących w społeczeństwie, a pozornie najprostsze czynności sprawiają mu kłopot.
Ellie i Flynn mają swoją przeszłość, która jest o wiele bardziej skomplikowana niż by się wydawało. I kiedy po kilku latach Flynn ponownie pojawia się w mieście, choć Ellie myślała, że już nigdy go nie zobaczy, ich drogi ponownie się skrzyżują.

„Dlaczego mężczyzna taki, jak on, chce kobiety takiej, jak ja?
To bluźnierstwo.
Nieprawdopodobne.
Całkowicie błędne.
Ale mnie chce.
Widzi piękno tam, gdzie inni nie widzą. Słyszy miłość tam, gdzie inni słyszą tylko ból. Daje mi siłę, bym stała się osobą, którą boję się być.
Znienawidzicie mnie.
Jego pokochacie.
Ja go kocham.
Zmienił moje życie.”

Już taki fragment prologu wystarczył, żeby mnie tą książką zaciekawić. Można się spodziewać emocjonalnej historii i dokładnie tak jest. I autorka ma rację – pokochałam Flynna. Ale nie znienawidziłam Ellie. Może faktycznie nie rozumiałam jej czynów w przeszłości, ale ogólnie nie jest złą osobą. Za to nienawiść czułam do Danii, jej przyjaciółki. Nie mogłam patrzeć na to, jak się zachowuje. Niszczyć sobie życie to jedno, ale niszczyć je dziecku, które nosi w sobie...? Nawet kiedy w końcu coś do niej dotarło, to i tak nie mogłam zmusić się do tego, by czuć do niej cień sympatii. A Flynn… sama jego choroba to coś innego, rzadko spotykam się z tego typu dolegliwościami w książkach. I podziwiam go, że mimo tego starał się żyć normalnie i się nie poddawał.
Podobało mi się to, że był podwójny punkt widzenia i wgląd w przeszłość, choć czasem trochę brakowało mi fragmentów z teraźniejszości z perspektywy Flynna. I chyba wolałabym trochę inne zakończenie. Ale i tak mi się podobało i z chęcią przeczytam kolejną część.

• Po angielsku
  • W oryginale :)