Kicia Kocia mówi: "Dzień dobry!"

Anita Głowińska Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Kicia Kocia (tom 22) literatura dziecięca
Media Rodzina
kicia kocia anita głowińska literatura dziecięca dla dzieci zwroty grzecznościowe powitania
Kicia Kocia (tom 22)
literatura dziecięca
2015-09-07

Choć zawdzięczam Kici Koci wiele w związku z wyrastaniem moich dzieci na mówiących ludzi, to uważam, że ta część jest najsłabsza z całej serii. Stworzona prawdopodobnie dlatego, że Koćka ma wzięcie, a tematyka poruszana jest według znajomych emocji, jak i bliskie dzieciom czynności/zainteresowania.

Mówienie "dzień dobry" rzeczywiście sprawia nieśmiałym dzieciom problem do...

Mała kocia bohaterka uczy jak prostym i uprzejmym gestem kruszyć mury, poprawiać humor i wywołać uśmiech na twarzy innych, czyli nauka uprzejmości dla najmłodszych.

My należymy do fanów Kici Koci, dlatego więcej o tej serii krótkich opowiadań dla najmłodszych pisałam na moim blogu: https://matkawberku.pl/index.php/2018/11/01/kicia-kocia-gdzie-jest-szczurek/

Kici Kocię czytamy od kiedy córka skończyła 3 lata. Idealnie obrazuje i tłumaczy dziecku prawidłowe zachowania w domu i nie tylko.

Kicia razem z Packiem, przyglądają się przez okno na ludzi i zauważają, że wszyscy są smutni. Postanawiają to zmienić, poprzez uśmiechanie się do nich i radosne mówienie "Dzień dobry". Ku ich zadowoleniu ich plan się bardzo dobrze powiódł, a nawet zauważają, że dostają z powrotem tyle samo serdeczności.

2094

"Słowa do nas wracają, jak odbite piłki" - twierdzi Kicia Kocia i poniekąd ma rację. Poniekąd, bo niektórzy dorośli są tak podli, że choćby im tyłki miodem smarować, i tak będą pluć jadem na prawo i lewo. Szkoda, że nie jestem dzieckiem i nie wierzę w zwykła, bezinteresowna dobroć :(

Kicia Kocia jest fantastyczna. Moje dzieci chcą być jak Kicia Kocia.
Książeczka o mówieniu dzień dobry pokazuje prosto i skutecznie wartość kontaktów międzyludzkich.
W serii zdarzają się śladowe elementy "polskiej marudności" ale jest to w porządku - na tle tego, że w 95% Kicia jest pozytywna. Lektura od 1.5 roku życia. Pięciolatek wciąż ją lubi.

Fajny pomysł na pokazanie dziecku, dlaczego warto mówić "Dzień dobry" ;-)

• Dla dzieci
  • Kicia Kocia
  • 2019
  • Literatura dla dzieci i młodzieży
  • Dziecięce
  • Literatura dziecięca
  • 2018
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Kicia Kocia mówi: "Dzień dobry!"