Turlututu. Magiczne przygody

Okładka książki Turlututu. Magiczne przygody Hervé Tullet
Okładka książki Turlututu. Magiczne przygody
Hervé Tullet Wydawnictwo: Babaryba Seria: Turlututu interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
58 str. 58 min.
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Turlututu
Babaryba
2016-05-18
2016-05-18
58 min.

Okładka książki Idziemy na niedźwiedzia Helen Gillian Oxenbury, Michael Rosen
Idziemy na nie... Helen Gillian Oxenb...
Okładka książki Uśmiech dla Żabki Emilia Dziubak, Przemysław Wechterowicz
Uśmiech dla Żabki Emilia Dziubak, Prz...
Okładka książki Kiedyś Alison McGhee, Peter H. Reynolds
Kiedyś Alison McGhee, Pete...
Okładka książki Miłość Astrid Desbordes, Pauline Martin
Miłość Astrid Desbordes, P...

A w środku jak zwykle mnóstwo świetnej zabawy! Tym razem jest to kilka osobnych opowieści. Pobawicie się między innymi w rozkazywanie, pomożecie Turlututu dostać się na randkę z Tarlatatą a także będziecie bawić się kolorami.

Turlututu to nasz hit, jesteśmy nim zachwyceni zarówno 3 latka jak i prawie 6 latek, kochają Go.
mamcia_tomusio_lilusiowa

mamcia_tomusio_lilusiowa

Ulubionym bohaterem mojego dziecka był swego czasu Turlututu. Myślę, że w dużej mierze jest to zasługa pomysłu na książki z jego udziałem, na jaki wpadł autor Hervé Tullet. Bo to nie są zwyczajne książki. Każda z pokazanych tu, to zaproszenie do wspólnej zabawy. Nie znajdziecie tu opowiadania fabularnego, za to mnóstwo zadań do wykonania.🥳

I co się dziwić, że syn lubi tego bohatera, skoro już od pierwszych stron wita się z nami, a my z nim. Uwielbiam podkładać głos pod Turlututu i pozostałych bohaterów Tarlatate, Gryzmołstwora, co bardzo uatrakcyjnia nam czytanie, ale zachęca też syna do snucia długich rozmów z Turlututu.

Książka ta aktywizuje małego czytelnika. Dużo się tu dzieje. Czasami trzeba coś nacisnąć. Innym razem wypowiedzieć magiczne zaklęcie. Trochę książką poobracać, potrząsnąć. Pogilgotać po nosie, przytulić. Klasnąć lub pokrzyczeć. A ile przy tym śmiechu. Wszystko to powoduje, że w krótkim czasie znasz książki na pamięć 😅.

I co się dziwić, że syn lubi tego...

Herve Tullet to autor, do którego Ala bardzo chętnie wraca, a ja nieustannie polecam z myślą o każdym dziecku w przedziale wiekowym 1-5 lat. Wszystkie jego kreatywne, kolorowe i zabawne książeczki zasługują na uznanie, przy czym największą uwagę nasza Ala poświęca tym, w których bohaterem jest Turlututu.

Ten sympatyczny jednooki stworek w odsłonie pt. "Turlututu - Magiczne przygody" zabiera nas między innymi na swoją rodzinną planetę, bawi się z czytelnikami w "Turlututu rozkazuje", dzięki czemu rodzic może na przykład zarobić siarczystego przytulasa, jak również prosi dzieci o pomoc w szybszym dostaniu się na randkę z ukochaną Tarlatatą.

Polskie tłumaczenie jest genialne, ponieważ zaserwowane nam drobne łamańce językowe umożliwiają pracę nad poprawnym wysławianiem się naszych milusińskich, a interaktywny tekst angażuje dzieci i czytających im dorosłych w przygody bohaterów. Nie sposób nie uśmiechnąć się przy lekturze :)

Dziękuję Wydawnictwu Babaryba za możliwość odkrywania świata Turlututu razem naszą Alą.

Ten sympatyczny jednooki stworek w odsłonie pt. "Turlututu -...

SUPER! Jestem zachwycona, chociaż moment gdy książka każe czytającego ciągnąć za włosy... z 4 latkiem... Dobrze że nie wyłysiałam :D

• Dla dzieci
  • Dziecięce