Kicia Kocia i Nunuś. Na nocniku

Anita Głowińska Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Kicia Kocia i Nunuś (tom 2) literatura dziecięca
Media Rodzina
kicia kocia anita głowińska literatura dziecięca dla dzieci nocnik siusiu toaleta
Kicia Kocia i Nunuś (tom 2)
literatura dziecięca
2016-05-20

Nunuś - młodszy brat Kici Koci - uczy się korzystać z nocnika. Kicia Kocia cierpliwie mu w tym pomaga, a nie jest łatwo, bo Nunuś najpierw traktuje nocnik jako pojemnik na zabawki, a później jako kapelusz. Co wymyśli Kicia, by braciszek zrozumiał, do czego służy nocnik? :)

Kiedy szukałam książeczek pomocnych dziecku podczas nauki korzystania z nocnika, ta była jedną z...

Osobiście nie przepadam za Kicią Kocią, przede wszystkim ze względu na jej stronę wizualną. Dla mnie te książeczki są brzydkie. Przeczytaliśmy z synem, na plus prosty język, dostosowany do zdolności małego dziecka. Może się przydać przy oswajaniu tematu korzystania z nocnika, ale u nas syn bardziej woli inne książki o tej tematyce.

Te książeczki z serii o Kici Koci i Nunusiu to jedne z pierwszych bardziej wartościowych książek na półce mojego 1,5-rocznego syna. Pomogły nam oswoić się z wieloma nowymi (jeszcze dla niego) tematami. Polecam również inne z tej serii o Kici Koci https://matkawberku.pl/index.php/2018/11/01/kicia-kocia-gdzie-jest-szczurek/

2005

Dla uczącego się korzystać z toalety nocnik może mieć wiele nietypowych zastosowań.

Kicia Kocia przynosi swojemu małemu bratu Nunusiowi nocnik i tłumaczy mu do czego on służy. Nunuś ma różne pomysły na wykorzystanie nocnika, ale siusiu niestety przydarza mu się w spodenki. Po wypiciu soczku Nunuś siada na nocnik i siedzi na nim oglądając książeczkę. W końcu coś czuje i słyszy, jak jego siusiu ląduje w nocniku.

"Kicia Kocia i Nunuś. Na nocniku" to cała...

Z córka zaczęłyśmy od serii Kicia Kocia przeznaczona dla dzieci w wieku 2-6, by następnie trafić na nowość wydawnictwa. Książeczka przeznaczona jest dla dzieci 1-3 lecz moja niespełna dwulatka nie wykazuje nią już takiego zainteresowania. Na pewno posłuży dzieciom za naukę do korzystania do nocnika, gdyż brat Kici Koci przechodzi ten etap, momentami w sposób zabawny, a...

• 2018
  • 2019