rozwiń zwiń

Okładka książki Jak zdać maturę z matematyki nic nie potrafiąc. Strategie rozwiązywania zadań zamkniętych
Tomasz Katafiasz Wydawnictwo: Aksjomat informatyka, matematyka
informatyka, matematyka
Aksjomat
2014-10-24
2014-10-24

Niestety książka ta w żaden sposób nie uczy prawidłowego rozwiązywania zadań zamkniętych. Kupując ją, liczyłam na maksymalną liczbę punktów z zadań zamkniętych na maturze z matematyki. Niestety, moje oczekiwania nie zostały spełnione. Mimo wielu opisanych tu strategii, które szczerze mówiąc w większości są nieprzydatne, np. strategia Martyny czy też używanie kart wzorów przy rozwiązywaniu zadań, zabrakło moim zdaniem najważniejszego - książka nie uczy, jak czytać. Moim zdaniem, temu właśnie powinien być poświęcony pierwszy rozdział. To właśnie przez brak umiejętności czytania z zadań zamkniętych otrzymałam zaledwie 24 na 25 punktów. Jestem zawiedziona, czuję się oszukana i zwiedziona obietnicami, które ta książka mi dała, podczas gdy nie wyjaśnia najważniejszej kwestii, a skupia się na mniej ważnych detalach.