Najważniejsze pytania

Okładka książki Najważniejsze pytania
John Blanchard Wydawnictwo: Logos Media religia
33 str. 33 min.
Kategoria:
religia
Tytuł oryginału:
Ultimate Questions
Wydawnictwo:
Logos Media
Data wydania:
2015-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2015-01-01
Liczba stron:
33
Czas czytania
33 min.
Język:
polski
ISBN:
9788363837822
Dodaj do pakietu
Dodaj do pakietu
Średnia ocen
4,8 4,8 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Reklama
Reklama

Książki autora

Podobne książki

Reklama

Oceny

Średnia ocen
4,8 / 10
12 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
282
137

Na półkach:

I kolejna książeczka, której Autor porywa się na odpowiedzenie na tytułowe "Najważniejsze pytania", a niestety potyka się o własne nogi. Wierzę w Boga, ale nie oznacza to, że nie widzę, jak bezpodstawne są tak kategoryczne (i pozbawione jakiejkolwiek argumentacji w książce) stwierdzenia, jak np.: "po dwóch tysiącach lat żaden specjalista z jakiejkolwiek dziedziny nie obalił ani jednego stwierdzenia Biblii". Czy Autor nie natrafił nigdy na stwierdzenie, że nietoperz jest ptakiem z Kpł 11,13-17, gorczyca jest najmniejszym ze wszystkich nasion na ziemi z Mk 4,31, a owady mają cztery, nie zaś sześć nóg z Kpł 11, 21? Niestety takich gołosłownych stwierdzeń jest w tej publikacji więcej. Równocześnie jednak, gdy Autor skupia się na tym, na czym się (chyba) zna, a zatem na nauczaniu Jezusa, robi się ciekawiej i autentycznie jeden fragment czy drugi skutecznie sprowokował mnie do myślenia. I za to druga gwiazdka.

I kolejna książeczka, której Autor porywa się na odpowiedzenie na tytułowe "Najważniejsze pytania", a niestety potyka się o własne nogi. Wierzę w Boga, ale nie oznacza to, że nie widzę, jak bezpodstawne są tak kategoryczne (i pozbawione jakiejkolwiek argumentacji w książce) stwierdzenia, jak np.: "po dwóch tysiącach lat żaden specjalista z jakiejkolwiek dziedziny nie obalił...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1013
51

Na półkach: ,

Niech przemówią cytaty!
"Jednak najważniejsze, zasadnicze pytania dotyczą Boga i twojego stosunku do Niego. Dobre zdrowie, równowaga finansowa, pewne miejsce pracy, szczęśliwe życie rodzinne i bezpieczna przyszłość – oto rzeczy, których pragnie ostatecznie pozbawione sensu, jeśli w jego życiu nie ma żywej więzi z Bogiem – więzi, która jest prawdziwa i pewna, i która będzie trwała wiecznie"
No i to cały problem tej publikacji. Książka jest wytworem chrześcijańskiej teologii. Nie znajdziemy tutaj żadnej faktycznej refleksji nad życiem i naszymi problemami. Autor z góry zakłada, iż celem tego życia MUSI być Bóg i nie da się inaczej. W oczywisty sposób dyskryminuje tym samym ateistów, przykładając cegiełkę do propagandzie o tym, ze to ludzie smutni i nieszczęśliwi, nie potrafiący normalnie żyć, gorsi...
Książka uporczywie próbuje przekonać, że owa więź z Bogiem jest niezbędna do dobrego życia.
I tak oto:
ROZDZIAŁ 1. Czy ktoś tam jest?
"Mimo iż „udowodnienie” Boga w sensie matematycznym jest niemożliwe, świadectwo Jego istnienia jest bardzo przekonujące" Owym świadectwem ma być klasyka religijnego braku zrozumienia czym jest nauka oraz na czym polega teoria wielkiego wybuchu- czyli założenie że świat musi mieć cel i koniecznie ktoś/coś musiało go stworzyć.
"Wszystkie inne teorie są równie kruche. Jedyne zadowalające wyjaśnienie brzmi: Na początku stworzył Bóg niebo i ziemię . Nasz świat nie jest przypadkowym wynikiem gigantycznego zbiegu okoliczności, zawierającym elementy, które istniały „od zawsze”. Wręcz przeciwnie: Światy zostały ukształtowane Słowem Boga, tak iż to, co widzialne, nie powstało ze świata zjawisk . Stworzenie miało początek – jego autorem jest Bóg. On rzekł – i stało się, On rozkazał – i zaistniało ." Zaiste, niezbity dowód. Biblia traktowana jako dokument. Ten człowiek próbuje udowadniać istnienie czegoś argumentami z skutków istnienia tego czegoś! (Ani razu nie dotykając sedna- czyli udowodnienia związku przyczynowo skutkowego).

I tak dalej, i tak dalej... Zasadniczo wszystkie argumenty opierają się na traktowaniu cytatów z Biblii oraz objawień jako dowodów a samej księgi jako dokumentu historycznego. KAŻDY wymieniony argument "przeciw ateistom" został już wielokrotnie obalony.

Niech przemówią cytaty!
"Jednak najważniejsze, zasadnicze pytania dotyczą Boga i twojego stosunku do Niego. Dobre zdrowie, równowaga finansowa, pewne miejsce pracy, szczęśliwe życie rodzinne i bezpieczna przyszłość – oto rzeczy, których pragnie ostatecznie pozbawione sensu, jeśli w jego życiu nie ma żywej więzi z Bogiem – więzi, która jest prawdziwa i pewna, i która będzie...

więcej Pokaż mimo to

avatar
855
18

Na półkach: ,

Za uniwersalnymi prawami w przyrodzie musi stać jakaś Siła, dla mnie jest nią Bóg.

Za uniwersalnymi prawami w przyrodzie musi stać jakaś Siła, dla mnie jest nią Bóg.

Pokaż mimo to

Reklama

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Najważniejsze pytania


Reklama
zgłoś błąd