Oskubana papuga rebego. Zmyślone opowieści chasydzkie

Okładka książki Oskubana papuga rebego. Zmyślone opowieści chasydzkie
Géza Röhrig Wydawnictwo: Austeria literatura piękna
literatura piękna
A Rebbe tollatépett papagája
Austeria
2016-01-01
2016-01-01
Kinga Piotrowiak-Junkiert

Warte (kilkakrotnego) przeczytania i przemyślenia.
Krótkie lub króciutkie opowieści z życia grujeckiego mędrca społeczności chasydzkiej.
Wesołe, smutne, podchwytliwe, porażające, przerażające - zawsze przepełnione wiarą i życzliwą mądrością.
W tle historia: okres przedwojenny, potem wojna, obóz, wyjazd i pobyt w Ameryce.
Zarzut: kilka opowieści przeczytałam w oryginale i po porównaniu odniosłam wrażenie, że tłumaczenie bywa wręcz zniekształcone.
Szkoda.

Warte (kilkakrotnego) przeczytania i przemyślenia.
Zarzut: kilka opowieści przeczytałam w oryginale i...

Dodaj cytat z książki Oskubana papuga rebego. Zmyślone opowieści chasydzkie