Rozmówki małżeńskie

Zbigniew Lew-Starowicz Wydawnictwo: Czerwone i Czarne nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Czerwone i Czarne
zwiążki małżeństwo lew starowicz
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
zwiążki małżeństwo lew starowicz

Bardzo stereotypowe płciowo spojrzenie, trochę taki Profesor Dziadek doradzający jak żyć na podstawie tego, jak za jego czasów było. Można skorzystać, jeśli chcemy zrozumieć starsze małżeństwa, ale z czasów po emancypacji kobiet to już niewiele, oprócz kilkukrotnego wspomnienia, że młodsze osoby mogą mieć inaczej.

Wiecie, ze jak facet po pracy nie ma siły na obowiązki domowe i po prostu po pracy siedzi na kanapie to mądra kobieta to zrozumie?
Wiecie, ze jak facet chce z wami mieć trójkę dzieci to po to żeby miał pewność ze go nie zdradzicie? serio, tylko po to!
Ta książka jest poniżej jakiegokolwiek poziomu. Potraktuje ją jako rozpałka do kominka

Starowicz przytacza najczęściej używane zwroty, padające podczas kłótni partnerskich,wychodząc z założenia, że podczas dyskusji kobieta i mężczyzna się nie rozumieją. Wytłumaczenie tych komunikatów obu stronom konfliktu, a także rozpoznanie sygnałów mowy ciała, stanowią trzon książki.

Jakby nie było rozczarowanie. Dużo uogólnień i oczywistości. Oczekiwałam głębszych...

Dawno nie czytałam czegoś co bardziej podkreśla i potwierdza stereotypy. Rozwiązań ta książka nie podaje żadnych. To jedynie zbiór najbardziej utartych ' powiedzonek'.

Książka składa się z trzech części. Pierwsza najbardziej treściwa zawiera zbiór najczęstszych, tekstów, komunikatów słyszalnych w związkach, czy tam małżeństwie. Ważna jest sekcja: co myśli ona i co myśli ona, która w zasadzie tłumaczy dany komunikat, jego powody i co osoba chce nim przekazać. Druga to krótki obrazkowy poradnik mowy ciała, a ostatnia część to rady dla związków.

Może być. Inne pozycje Profesora, moim zdaniem, lepsze.

Na półkach: , , , ,

Profesor Zbigniew Lew Starowicz to uznany seksuolog, psycholog, biegły sądowy i terapeuta. Świetnie się go słucha i czyta jego książki, bo mówi i pisze życiowo, nie rzuca skomplikowanymi terminami klinicznymi. Czytając niniejsza książkę niemal widziałam w wyobraźni jego postać i słyszałam głos kiedy stara się wytłumaczyć to co opisuje w danym rozdziale. Autor napisał sporo...

Do tej pory nie przeczytałam zbyt wielu książek na temat związków i w pewien sposób uświadomiłam sobie dlaczego. To są zwyczajnie pierdoły, sprawy oczywiste, które można poczytać chyba tylko wtedy, kiedy wielka literatura jest dla kogoś jednak zbyt wielka. W przeciwnym wypadku - szkoda tracić na to czas.
W ogóle większość książek psychologicznych jest dla mnie totalnie...

Ciekawa lektura dla osób będących w związkach (zwłaszcza wieloletnich), która pomaga usprawnić komunikację między partnerami. Wszystko poparte doświadczeniem profesora Starowicza z własnej praktyki. Łatwo się czyta. Pewne przykłady dają do myślenia.

On i Ona. Czasem MY, czasem Ja i Ty.

Lew-Starowicz dla mnie jest marką sam w sobie. Przedstawiciel "starej szkoły", kierującej sie zdroworozsądkową zasada złotego środka. No i ma rację.
Pary do gabinetu terapeuty przychodzą nie wtedy, gdy wszystko rewelacyjnie się układa. Wizyty rozpoczynają się w momencie istnienia, a czasem wręcz eskalacji konfliktu. Źródłem konfliktów...

• 2019
  • 2018