Dolina Tęczy

Lucy Maud Montgomery Wydawnictwo: Bellona Cykl: Ania z Zielonego Wzgórza (tom 7) Seria: Perły Literatury Młodzieżowej literatura młodzieżowa
Rainbow Valley
2016-04-21
1959-01-01
Data 1. wydania:
1919-01-01
Bellona
Ania Shirley
Rainbow Valley
Ania z Zielonego Wzgórza (tom 7)
literatura młodzieżowa
2016-04-21
Perły Literatury Młodzieżowej
Ania Shirley

Nie jest to zdecydowanie najlepsza powieść z całej serii, jeżeli ktoś chciałby po nią sięgnąć żeby spotkać się z Anią niestety jej nie zastanie w domu :D
Czytało się jednak szybko, i jestem zdeterminowana żeby ukończyć czytanie tej serii!

Dzieci Ani i Gilberta nadal prowadzą sielskie życie w Złotym Brzegu, spędzając czas na zabawach w ukochanej Dolinie Tęczy. Wkrótce do ich gromadki dołącza czwórka nowych mieszkańców Glen – dzieci nowego pastora. Chociaż Jerry, Flora, Una i Karolek są miłymi, pełnymi życia dziećmi, a ich ojciec dobrym człowiekiem i kaznodzieją, brak matki daje się całej rodzinie we znaki –...

W tej części Ani Shirley nie ma prawie wcale. Pojawia się zaledwie w kilku rozdziałach i zwykle bardzo niewiele ma do powiedzenia.
Główny wątek stanowią przygody jej dzieci, oraz dzieci nowego pastora.
Dość rozbudowana jest także postać samego pastora Johna Mereditha, który poza tym, że jest wdowcem jest też przykładem mężczyzny kompletnie niezaradnego. Jego jedyną zaletą...

audiobook

Przygody dzieci Ani oraz jej sąsiadów - niby przyjemne i zabawne, ale to nie to co pierwsze tomy.

Często powracam do lektury. Polecam do Przeczytania!!!

Wreszcie pełnokrwistą książka w serii po bardzo mdłej "Ani ze Złotego Brzegu" i znośnym "Wymarzonym domu Ani". Ania nadal pozostaje z boku, ale tym razem mi to nie przeszkadzało, ponieważ na pierwszy plan wysuwają się bardzo różne osobowości i wir zdarzeń, w które wpadają bohaterowie. Warto poświęcić im swój czas.

Świetne są te historie. Zawsze dochodzą do szczęśliwego końca, ale trzeba przyznać, że autorka miała fantazję w osiąganiu happy endu przez swoich bohaterów. To jedna z najlepszych części całej serii.

Dolina Tęczy to zdecydowanie lepsza wersja swojej poprzedniczki. Historia tym razem opiera się na przygodach m.in przyjaciół dzieci Ani i Gilberta. Przeczytałam z lekkością, zdecydowanie nie jest moja ulubiona część serii ale nie mam jej nic do zarzucenia. Muszę pogodzić się z myślą że Montgomery postanowiła odciąć historię od dawnych przyjaciół by zrobić miejsce dla...

Uwielbiam całą serię!

Ania towarzyszy mi od dzieciństwa, jest to jedna z moich ulubionych serii do której lubię wrócić od czasu do czasu. Uwielbiam opisy przyrody Pani Montgomery, żadne inne nie działają tak na moją wyobraźnie. Aż by się chciało przejść po tych lasach, dotknąć tych kwiatów, poczuć sielankę życia na Wyspie Księcia Edwarda:)

Dyskusje

7 203