Obraz pośmiertny

Aleksandra Marinina Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Anastazja Kamieńska (tom 9) Seria: Mroczna Seria kryminał, sensacja, thriller
Посмертный образ
2014-10-14
2011-01-01
Aleksandra Stronka
W.A.B.
Посмертный образ
Anastazja Kamieńska (tom 9)
kryminał, sensacja, thriller
2014-10-14
Aleksandra Stronka
Mroczna Seria

Aleksandra Marinina, rosyjska autorka kryminałów, pisze powieści lekkie, niedługie i przyjemne w czytaniu. Niby nie ma w nich nic specjalnego, lecz autorkawypracowała własny styl, swój język, co, w połączeniu z wykreowaną przez nią główną bohaterką, policjantką Nastią Kamieńską, pozwala odróżnić ksiązki Marininy już po kilkunastu zdaniach.

Ponieważ sama Marinina pracowała...

Dobrze się czyta. Lekkie, bezkrwawe, ale jednocześnie interesujące.
Autorka buduje ciekawe, rozbudowane postacie. Nawet jeśli pokazują się w książce na chwilę są porządnie rozbudowane, przestrzenne, z przeszłością. Ciekawie tez pokazuje międzyludzkie konflikty, w których własciwie nikt, nawet zabójca, nie jest zły - tylko po prostu zagmatwany w swoich potrzebach,...

Autorka poprawiła swój styl, zarówno w warstwie fabularnej, jak i językowej (mogę porównać "Ukradziony sen" i "Obraz pośmiertny"). Ten drugi kryminał spaja logika wydarzeń w powiązaniu z charakterami bohaterów. Czyta się przyjemnie, pomimo kilku trupów. Niestety audiobook, który przesłuchałam, w finałowym 9 odcinku jest uszkodzony i nie zawiera sceny doprowadzenia...

Ta autorka zaczyna zaliczać się do klasyków. Spokojnie, rozsądnie, ciekawie prowadzi intrygę. Jej bohaterka tu może nieco mniej ekstremalna niż w paru innych utworach ale wciąż interesująco naturalna. Trochę chyba nie zdążyłem za jej intuicyjnym odkryciem osoby prawdziwie winnej zbrodni, mimo to nie powiem złego słowa.

Bardzo zwięzła fabuła, dynamiczna akcja. Szkoda że książka nie ma nawet trzystu stron, bo czyta się znakomicie.

Pierwszy kryminał w którym się zakochałam <3 i wy też na pewno się w nim zakochacie :)

"Obraz pośmiertny" Aleksandry Marininy to powieść dość nietypowa.
W Moskwie zostaje zamordowana Alina Waznis młoda, bardzo zdolna aktorka filmowa.
Anastazja Kamieńska angażuje się w rozwiązanie sprawy.
Akcja jest kilku wątkowa: z jednej strony mamy bardzo typowy kryminał, a z drugiej, głęboką psychologiczną historię osoby molestowanej od czasów wczesnego dzieciństwa....

Książkę kupiłam "na szybko" na jakimś kiermaszu i przyznam szczerze, że skłonił mnie do tego głównie tytuł oraz okładka. Niestety nie trafiłam. Liczyłam na coś zdecydowanie lepszego.
Tematem książki jest zabójstwo młodej aktorki, która stanęła u szczytu kariery. Ofiara - Alina Waznis - była osobą dosyć specyficzną i kilka osób z jej otoczenia nawet nie kryło niechęci wobec...

Moj pierwszy kryminal, pierwszy tom o kamieńskiej.

Dobrze czytający się kryminał. Historia prosta, prowadząca przyjemnie za rękę. Doskonała lektura na rozluźnienie się. W książce brak krwawych opisów , tortur, szczegółowych śmierci - to daje na wielki PLUS tej książce. Polecam , na pewno sięgnę po inne pozycje tej autorki.

• Kryminały
  • 2013
  • 2012
  • Literatura rosyjska
  • Kryminał
  • 2014
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Obraz pośmiertny