Stuart Malutki

1999-01-01
Maria Jaszczurowska

Okładka książki Łabędzie nutki Fred Marcellino, E.B. White
Ocena 8,2
Łabędzie nutki Fred Marcellino, E....

więcej Więcej

Bardzo dobrze się czyta - wiele ciekawych przygód na poziomie dziecka - 8 lat - wszystko ogarniała, czytała z chęcią. Podobało mi się, że jego przygody, to nie pasmo sukcesów. Z problemami i wyzwaniami Stuard radzi sobie świetnie.

Sympatyczna książeczka dla dzieci, która broni się mimo upływu lat. Pięknie wydana, więc tylko siadać, czytać o często zabawnych przygodach Stuarta i oglądać liczne ilustracje.

Wspaniała! Fantastyczny Stuart, lekki i inteligentny humor, niezwykłe przygody, niesamowity klimat. Wiele frajdy sprawi zarówno dziecku, jak i dorosłemu. Język i konstrukcja fabuły sprawia, że ma się wrażenie czytania po raz pierwszy tak oryginalnej opowieści. To zdecydowanie jedna z moich ulubionych książek! :)

W pewnej amerykańskiej rodzinie na świat przychodzi niezwykły chłopiec – bardzo przypominający swoim wyglądem małą myszkę. Stuart i cała jego rodzina przeżywają niezwykłe przygody, które nie byłyby możliwe, gdyby był on normalnym chłopcem. Niewielki wzrost i spryt Stuarta przydają się również w czasie codziennych kłopotów, np. gdy piłka potoczy się pod fotel lub coś wpadnie...

Lektury, których bohaterami są zwierzęta zawsze jakoś bardziej zachęcają moje dzieci do słuchania/czytania. Zwierzaki mają najróżniejsze umiejętności, których nie mają ludzie i ich przygody mogą być przez to jeszcze bardziej pasjonujące. Poza tym zwierzęta w opowieściach dla najmłodszych zawsze posiadają ludzkie cechy, uczą więc odpowiednich zachowań i wartości, uczą...

Strasznie dziwna książka, chyba nieskończona (a jeśli tak, to nie zrozumiałam....), więc trudno mi ocenić i być może krzywdzącą notę stawiam, ale ciekawe sceny i ogólnie dobry koncept "statecznym nowojorczykom rodzi się syn-myszka i co z tym począć" rozwinięty został w jakieś dłużyzny, chwilami niczego niewnoszące partie. Szkoda.

• Dla dzieci
  • Literatura amerykańska