Męskie sprawy. Życie, seks i cała reszta

nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
2016-05-18
męskość kobiecość gender dżender seksualność dorastanie mężczyzna chłopiec związek kryzys wieku średniego dzieci

Okładka książki Męskie sprawy. Życie, seks i cała reszta Agata Jankowska, Michał Pozdał
7,5
Męskie sprawy.... Agata Jankowska, Mi...

Ciekawa pozycja dla pań żeby zrozumieć panów. Jak również dla samych panów. Polecam

Książka kupiona przypadkowo na wyprzedaży, nie spodziewałam się za wiele, a jednak jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Forma wywiadu sprawia, że czyta się szybko i lekko. Wiedza naukowa podparta indywidualnym doświadczeniem. Pozwala na nowo spojrzeć na mężczyznę jako człowieka z krwi, kości i duszy ;)

Wspaniała, ciepła i mądra książka, w której Michał Pozdał udowadnia, że wcale nie mamy do czynienia z kryzysem męskości, a jedynie ze swego rodzaju rewolucją, w której mężczyźni na nowo definiują siebie. Można stąd bardzo dużo dowiedzieć się o ojcostwie, seksie, relacjach partnerskich, samoakceptacji i nie tylko... Naprawdę, wybitna pozycja.

Irytuje li tylko Agata...

Nie jest to pozycja rewolucyjna czy wywrotowa. Trzeba jednak przyznać, że Michał Pozdał z dużą empatią wyjaśnia definicje i obala stereotypy dotyczące współczesnej męskości. Seksuolog na miarę naszych czasów i warto przeczytać co ma do powiedzenia, bo mówi przystępnie i mądrze.

Krążąc bez celu po hipermarkecie natrafiłem na tę książkę była przeceniona z 34,99 na 9,99 myślę sobie wezmę co mi tam, przy kasie okazało się że kosztuje nie 9,99 a 7 zł, uważam że zrobiłem świetny interes kupując ją , czyta się lekko szybko i przyjemnie, polecam !

Książka warta uwagi, porusza wiele kwestii damsko-męskich, punkt widzenia facetów. Otwiera oczy na pewne sprawy ;-)

Bardzo dobra rozmowa dotycząca męskiej psychiki, oraz różnych etapach w życiu mężczyzny, od narodzi aż do śmierci. Początkowo irytowała mnie narracja prowadzącej rozmowę Pani Redaktor, jednak po jakimś czasie nawet spodobała mi się ta kąśliwa narracja, konfrontacja kobiecego punktu widzenia z męskim. Lektura wyjątkowo wciągająca.

Wypowiedzi męskiej strony dialogu rzeczowe, podparte argumentami i wieloma przykładami. Natomiast pani prowadząca ten wywiad momentami sprawia wrażenie niespełna rozumu... Teorie wyrwane z kontekstu, próby wykłócania racji. Druga połowa książki momentami zaczynała przypominać kłótnię.

Za treść pełne 10 na 10.
Piszę to jako facet, który uważa że ta książka to doskonała pozycja do podziału z partnerką - może warto by, druga strona przeczytała i w związku poruszyła wiele nieporuszonych spraw.
Pozwala również spojrzeć na zachowania samotnego faceta, zachowując przy tym niebywałą płynność przemieszczania się między tematami. Ogółem naprawdę wyśmienita i...

Zewsząd bombardują nas hasła, że prawdziwych mężczyzn już nie ma. Podobno męskość przechodzi kryzys. Zgadzacie się z tymi słowami?

Kwestię rzekomo zanikającej męskości w swojej książce poruszył Michał Pozdał. Nazwisko tego psychoterapeuty powinni znać wszyscy...

• 2018
  • Chcę w prezencie
  • Psychologia
  • 2019
  • Seksuologia

Dodaj cytat z książki Męskie sprawy. Życie, seks i cała reszta