Wartość miłości i przyjaźni

Okładka książki Wartość miłości i przyjaźni
Maurice Nédoncelle Wydawnictwo: Wydawnictwo M Seria: Klasycy Myśli Współczesnej filozofia, etyka
filozofia, etyka
Klasycy Myśli Współczesnej
Wydawnictwo M
1993-01-01
1993-01-01
Kazimierz Bukowski
Filozofia etyka aksjologia personalizm miłość przyjaźń

Okładka książki Wypisy z ksiąg filozoficznych. O miłości, o nienawiści Piotr Abelard, Arystoteles, Francis Bacon, Maurice Blondel, Martin Buber, Ferdinand Ebner, Henryk Elzenberg, Empedokles, Johann Gottlieb Fichte, Erich Fromm, Tadeusz Gadacz, Romano Guardini, Thomas Hobbes, David Hume, Jan Paweł II (papież), Kartezjusz, Søren Aabye Kierkegaard, Wilhelm Gottfried Leibniz, Emmanuel Levinas, Gabriel Marcel, Jean-Luc Marion, Maurice Nédoncelle, Friedrich Nietzsche, José Ortega y Gasset, Blaise Pascal, Josef Pieper, Platon, Plotyn, Franz Rosenzweig, Max Scheler, Lucius Annaeus Seneca (Seneka), Adam Smith, Św. Augustyn, Wisława Szymborska, Pierre Teilhard de Chardin, Tomasz z Akwinu, Marek Tulliusz Cyceron, Voltaire, Simone Weil, François de La Rochefoucauld, Baruch de Spinoza, Dietrich von Hildebrand
Ocena 5,7
Wypisy z ksiąg... Piotr Abelard, Arys...