Podróż do miłości

Amber
2016-06-23
2016-06-23
Elżbieta Janota
miłość ucieczka wspomnienia seks przeszłość romans

"Podroz do milosci" to stereotypowy hollywoodzki romans.
Bohaterowie sa ponadprzecietnie piekni, megabogaci, przewspaniali, super utalentowani.
I chociaz od tej slodyczy powinna bolec glowa, ksiazke czyta sie bardzo przyjemnie i szybko.
Sceny erotyczne rozpalaja policzki i przyspieszaja puls.
To dobry romans, idealny na letnie wolne popoludnie:)

"Podroz do milosci" to stereotypowy hollywoodzki romans.
Sceny erotyczne rozpalaja policzki i przyspieszaja puls.
To dobry romans, idealny na letnie wolne popoludnie:)

Pani Lynn ma lekkie pióro, książkę czyta się szybko, ale niczym nie zaskakuje ta historia. On odnajdują ją, potem ona jego. Przed końcem jest dużo tych poszukiwan i wygląda to tak, jakby autorce zabrakło pomysłu.

Nigdy nie zatrzymuj się w jednym miejscu zbyt długo. To motto Emerson powtarza sobie od lat. Po tragedii sprzed lat, próbuje żyć pełnią i życia i nie zatrzymywać się w żadnym miejscu na długo. Po stracie rodziców i siostry, został jej tylko starszy brat. To właśnie Adam jest jej jedyną rodziną i do tej pory opiekował się Emerson i zarządzał finansami rodziny.
Adam postanawia zmusić Emerson do skonfrontowania się z przeszłością w Kalifornii. To właśnie to miejsce dziewczyna omija szerokim łukiem i nigdy w życiu nie zamierzała tutaj wrócić. Jej brat wyjeżdża w interesach, więc zostawią ją pod okiem swojego przyjaciela - Alexa Parkera. Bogaty przedsiębiorca, który pracuje cały czas i wiedzie niezobowiązujący tryb życia, nie jest tym zachwycony, ale były winien przysługę Adamowi, więc zgadza się na to, aby Emerson zamieszkała u niego w domu do czasu powrotu Adama.
Emerson jest pyskata, buntownicza i żyje chwilą. Zawsze stawia na swoim. Natomiast Alex lubi mieć nad wszystkim kontrolę i nie toleruje nieodpowiedzialnego zachowania. Jednak Emerson i Alexa znacznie więcej łączy niż dzieli, wkrótce pobyt w domu miliardera okaże się przyjemnością, a poznanie go bardziej skomplikuje wiele spraw. Zarówno Emerson jak i Alex nie lubią zobowiązań, uciekają kiedy ktoś wymaga od nich deklaracji. Alex jednak nie popiera koczowniczego życia Emerson i próbuje ją przekonać, aby odnalazła swoje miejsce na ziemi i zapuściła korzenie. Tego samego wymaga od niej Adam, ale ona nie potrafi zapomnieć o tym co się zdarzyło, życie jest zbyt kruche i w każdej chwili może zdarzyć się coś nieoczekiwanego co zmieni plany. Stracić kogoś, kogo się kocha to bardzo bolesna strata, a ona nie chce tego przezywać po raz kolejny.
Poznanie Alexa uświadomi jej, że tak naprawdę ciągle przed czymś uciekała, a jej dotychczasowe myślenie było mylne. Znajomość z Parkerem pokaże jej, że życie może wyglądać zupełnie inaczej niż myślała oraz uświadomi, że bardzo zraniła swojego brata, który robił wszystko, aby ją chronić, a ona powinna być mu wdzięczna, bo to dzięki niemu żyje.
Przepychanki słowne między Emerson i Alex’em to coś co uwielbiam. Połączenie dwóch różnych i mocnych charakterów, to romans idealny. To także opowieść o pokonywaniu swoich lęków i traum oraz sile prawdziwej miłości.

Adam...

Emer­son Ja­mes otarła się o śmierć i teraz chce czerpać z życia garściami, ma własny pomysł na nie, co nie wszystkim się podoba. Ma silny charakter, jest otwarta i kontaktowa, dużo podróżuje, jednak nigdzie nie pozostaje długo i nie wiąże się z nikim. Postawiona przez brata pod murem, musi zamieszkać na trzy miesiące w domu Aleksa Parkera (bogatego i przystojnego biznesmena, preferującego miłość bez zobowiązań). Pobyt ten zmieni ich oboje.

Niby nic specjalnego (różne poglądy na życie, droga od pożądania do miłości, przemiana bohaterów),ale można się zrelaksować przy tej książce.

Bardzo fajna historia. Szybko się czyta i jest zabawna. Lubię jak się zderzają silne harktery, jest wtedy zabawnie. Ta autorka ma lekkość pióra i jej książki wydają się być może troszkę kiczowate ale moim zradniem dodaje im to tylko uroku.

Emerson James - piękna, żywiołowa i buntownicza. Wciąż jest w drodze, wciąż szuka swego miejsca, wciąż ucieka od strasznych wspomnień.
Alex Parker - miliarder i pracoholik. Jest arogancki, seksowny i chce mieć wszystko pod kontrolą. Co ich łączy? Chyba tylko to, że przeciwieństwa się przyciągają...
Emerson : Nigdy nie zatrzymuj się w jednym miejscu zbyt długo. To było moje motto, odkąd wyjechałam. Nie mogłam zostać po tej tragedii, która odebrała mi rodzinę. Nie miałam już nikogo. I nie chciałam więcej nikogo mieć. Po co? Żeby znów przeżywać ból straty?
Alex : Była najpiękniejszą kobietą, jaką spotkałem. Ale była też irytująca, pyskata i kompletnie nieodpowiedzialna. Spotykałem się z zupełnie innymi dziewczynami. Miałem wszystko i byłem zadowolony z życia. A przynajmniej tak mi się wydawało, dopóki nie zjawiła się Emerson. Ale ona zamierzała wyjechać, a ja musiałem zrobić wszystko, by ją zatrzymać. Nie myślałem, że znów ją zranię...

Emerson : Nigdy nie zatrzymuj się w jednym miejscu zbyt długo. To było moje...

Przewidywalne do bólu, cukierkowe, surrealistyczne, drażniące starszego czytelnika, bezsensowne.

Dawno nie czytałam tak beznadziejnej pozycji. Autorka wykreowała cukierkową rzeczywistość, która przepełniona była magicznymi ,,zbiegami okoliczności". O wątku miłosnym nie ma wiele co mówić - uważam go za tragiczny. Zero chemii między bohaterami i brak umiejętności prowadzenia między nimi ciekawego dialogu został zastąpiony scenami seksu. A szkoda, bo postaci miały potencjał, lecz dla mnie były po prostu bezpłciowe. Ledwo dotrwałam do końca, ponieważ łatwo było domyślić się, jak potoczy się historia opisana w książce.

Po zapoznaniu się z tą pozycją nie jestem pewna, czy sięgnę po jakąś inną książkę tej autorki.

Porzygałam się nanana kwarantanna a tu taka badziewna książka jakie to wszytsko ckliwe jacy słodcy a jaka akcja męczyłam do ostatniej kartki nie polecam

Miło się czytało, jednak jakoś specjalnie nie zajęła miejsca w moim sercu.
Bohaterowie byli ciekawi i mieli własne, mocne charaktery, ale po czasie zaczęli się zachowywać trochę jak dzieci, a nie dorośli.
Mimo wszystko poleca przeczytać, bo jest fajnym pomysłem na miło spędzony czas

Miło się czytało, jednak jakoś specjalnie nie zajęła miejsca w moim sercu.
Mimo wszystko poleca przeczytać, bo jest fajnym pomysłem na miło spędzony czas

Jakie to wszystko cukierkowe i idealne w tej książce... Mimo to, podobała mi się ta historia.
Bogaty sztywniak i podróżująca buntowniczka - to nie miało prawa bytu, a jednak znaleźli drogę do miłości. Przyjemnie się czytało i cóż...życie często nie jest kolorowe i łatwe, ale czasem fajnie tak sobie pomarzyć i zrelaksować się przy ckliwym romansie.

• Sandi Lynn
  • Romans