Bóg jest piękniejszy od diabła. Duchowy testament

Okładka książki Bóg jest piękniejszy od diabła. Duchowy testament Gabriele Amorth, Angelo De Simone
Okładka książki Bóg jest piękniejszy od diabła. Duchowy testament
Gabriele AmorthAngelo De Simone Wydawnictwo: Edycja Świętego Pawła religia
religia
Dio più bello del diavolo. Testamento spirituale
Edycja Świętego Pawła
2016-01-01
2016-01-01
egzorcyzm diabeł bóg

Tym razem nie tylko o złu i szatanie tylko więcej o Panu Bogu. Niedawno zmarły o. Amorth jeden z najbardziej znanych egzorcystów w swoim Testamencie Duchowym w prosty i przejrzysty sposób przeciąga uwagę ze zła na światłość jakim jest Pan Bóg. O. Amorth po ponad 30 latach posługi egzorcyzmowania wie, że Bóg jest silniejszy, a tylko z pozoru silniejsze zło jakim jest szatan i tak będzie musiało zawsze na końcu przegrać. Stąd ukazuje Pana Boga jako cel sam w sobie do którego powinniśmy dążyć i na którym powinniśmy się skupiać poprzez swoje życie.

Lektura jak i przekaz o. Amortha jest prosty, jasny i przejrzysty. Warto zgłębić się w słowa tego świętego kapłana. Książka jest świetnym uzupełnieniem do filmu The Devil and Father Amorth https://www.filmweb.pl/film/The+Devil+and+Father+Amorth-2017-791862

"Trwając w wierności wobec rzeczywistości, jesteśmy pomimo wszystko zwycięzcami, bo chociaż rzeczywistość zadaje nam cierpienie, to jednak również sprawia radość. Chociaż nieraz przynosi nam porażki, to jednak również pozwala odnosić zwycięstwa. Pewne bowiem przeciwności, jeśli opieramy się im z całych sił – nie rozpraszając się i nie robiąc z nich złego użytku – nie są w stanie nas zniszczyć. A zatem pierwszą ze wszystkich umiejętności jest zaczynanie od nowa, cofnięcie się do początku, aby na nowo odkryć i uznać osobiste zalety, naturalne i nabyte.
Próbują to uczynić i potrafią jedynie dusze szlachetne, jednostki wartościowe, ludzie silni i zdecydowani, zmotywowani i wytrwali na drodze przemiany. Nie chodzi przecież o odzyskanie jakiegoś utraconego przedmiotu, ale własnej tożsamości, osobistej wartości, mądrości, sztuki myślenia i życia."

Polecam!

• Religia Katolicka
  • Rok 2023
  • Filozofia i sprawy ducha
  • O chrześcijaństwie
  • W mojej biblioteczce
  • 52 książki w rok- 2017

Dodaj cytat z książki Bóg jest piękniejszy od diabła. Duchowy testament