Bajki dla dzieci. Stories for kids

Okładka książki Bajki dla dzieci. Stories for kids Janusz Niżyński
Okładka książki Bajki dla dzieci. Stories for kids
Janusz Niżyński Wydawnictwo: Novae Res literatura dziecięca
literatura dziecięca
Novae Res
2016-04-01
2016-04-01

Na półkach: , , , , , , ,

Jaką funkcję w życiu dziecka powinny pełnić bajki? Jak sama nazwa wskazuje powinny bawić. Jednak to, co cenią sobie rodzice, to mądre wartości i nauka, płynąca zarówno z treści, jak i z formy. Jeżeli nasze dziecko jest zadowolone, miło spędza czas, a przy okazji zdobywa wiedzę, to książka jest zdecydowanie bardzo dobra.

Bajki dla dzieci. Stories for kinds to książka idealna i wręcz obowiązkowa dla tych, którzy chcą nauczyć się języka angielskiego. Opowieści są mądre, przyjemne i napisane bardzo prostym w odbiorze językiem. Jest to książka, którą chciałabym mieć jako dziecko. Teraz cieszę się, że moja córeczka będzie mogła się bawić, a przy okazji uczyć! Polecam gorąco. Drodzy rodzice - warto zainwestować w rozwój naszych dzieci.

Cała recenzja dostępna na:

Bajki dla dzieci. Stories for kinds to książka...

W czasach kiedy nawet w przedszkolach uczą języka angielskiego wymaganie jego znajomości jest podstawą dobrego wykształcenia. Dlatego dzieci można uczyć również poprzez zabawę, bądź właśnie przez czytanie bajeczek w tym języku.

Książeczka składa się z 20 bajek które są napisane naprzemiennie w języku polskim i angielskim. Bajeczki są o przeróżnej tematyce np. o ludziach - królu, małym Michałku; zwierzętach - kotku, kurach i jaskółkach, żurawiu; także o takich wartościach jak miłości, szczęście, przyjaźń, mądrość, upływający czas, czy o warunkach atmosferycznych - kropelce deszczu, maleńkiej chmurce, śniegulce; oraz o roślinach - róży, kaktusie. Jedne są bardzo krótkie inne nieco dłuższe, ale nie przekraczające 5 stron.

Bajeczki są proste ale pouczające. Uczą słownictwa oraz poprawnej konstrukcji zdań w języku angielskim. Historyjki są napisane prostym językiem, gdzie żaden dzieciak nie będzie miał z nim większego problemu. Każda bajka okraszona jest ilustracją, która nawiązuje do tematu historyjki, nie są one nadzwyczaj piękne, ale z pewnością wzbogacają książkę.

Historyjki te mają na celu przekazać dzieciom to co najistotniejsze w życiu, czyli mowa tutaj o wartościach moralnych, wszystko przedstawione jest w sposób bardzo przystępny. Książeczka idealnie sprawdzi się dla dzieci które potrafią samodzielnie czytać i uczą się języka angielskiego. Mój synek ma 4 latka i pomimo, że nie potrafi czytać i nie zna angielskiego, to z przyjemnością słucha bajeczek. Jakby tego było mało podłapuje angielskie słówka, co mnie osobiście bardzo cieszy. Toteż młodsze dzieciaki również mogą zapoznać się z książeczką. Polecam.

• Dla najmłodszych
  • Bajki