Park Narodowy "Ujście Warty"

Okładka książki Park Narodowy "Ujście Warty" Przemysław Szymoński, Dorota Wypychowska
Okładka książki Park Narodowy "Ujście Warty"
Przemysław SzymońskiDorota Wypychowska Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza MULTICO Seria: Spotkania z przyrodą flora i fauna
flora i fauna
Spotkania z przyrodą
Park Narodowy "Ujście Warty"
Oficyna Wydawnicza MULTICO
2002-01-01
2002-01-01
837073362X

Dla zainteresowanych tematem - godny polecenia.

Dla zainteresowanych tematem - godny polecenia.

Przewodnik przyrodniczy w formacie kieszonkowym. Bardzo dobrze opisuje on niezwykły i cenny przyrodniczo obszar Parku Narodowego "Ujście Warty". Zawiera wiele zdjęć.
Na początku książki zostaje przedstawiona historia ochrony rozlewisk przy ujściu Warty oraz opisane zostaje środowisko geograficzne (położenie, geologia i gleby, hydrologia). Następnie autorzy ukazują zarys dziejów tego obszaru. W szczególności opisana zostaje historia prac regulacyjnych w dolinie dolnej Warty i użytkowanie obszaru Parku w okresie powojennym. Następnie opisana zostaje szata roślinna i świat zwierząt. Książkę kończy rozdział o turystyce i edukacji, gdzie znaleźć można informacje o ścieżkach przyrodniczych, zabytkach w okolicach Parku, organizacjach ekologicznych i inne ogólne informacje dla turystów. Na wewnętrzne okładce tylnej znajduje się poglądowa mapa Parku Narodowego "Ujście Warty".
Książka bardzo dobra. Książka warta polecenia. Odsłania tajemnice Parku, ciekawie go ukazuje, zawiera wiele interesujących faktów i jest dobrze napisana. Pozwala na zapoznanie się z tym pięknym terenem chronionym. Przydatna i rzetelna pozycja książkowa.

• Posiadam :)

Dodaj cytat z książki Park Narodowy "Ujście Warty"